В Україні почастішали випадки, коли сім'ї трудових мігрантів, отримуючи гроші від рідних, мають субсидію. Водночас багато заробітчан вважаються безробітними. В Україні їм нараховують допомогу по безробіттю.
Тому незареєстровані у центрі зайнятості безробітні, які хочуть отримувати соцдопомогу, мають чесно декларувати отримані за кордоном доходи. Також сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. Інакше органи соцзахисту автоматично нараховуватимуть їм дохід три прожиткових мінімуми. Це 5286 грн. Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний.
У Мінсоцполітики вважають, що нові норми стимулюватимуть українців до офіційного працевлаштування. Також сприятимуть усуненню соціальної несправедливості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бюджетникам" вирішили підняти зарплати
Таким чином, у розрахунок сукупного доходу домогосподарства включатиметься середньомісячний дохід осіб, яким на початок періоду призначення житлової субсидії, виповнилося 18 років. Якщо особа на цей період перебувала на строковій військовій службі, її дохід рахуватимуть як половину прожиткового мінімуму працездатної особи.
Особам, які протягом періоду призначення субсидії навчалися на денній формі у закладах освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, хто шукає роботу, нараховуватимуть доходи у розмірі одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Дохід осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, становитиме один прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб.
Для осіб, які протягом періоду нарахування субсидії отримували пенсію, стипендію, допомогу при народженні дитини чи допомогу особам з інвалідністю, на призначення соцдопомоги впливатиме розмір фактично отриманих доходів.
Для осіб, яка на кінець періоду нарахування субсидії не досягли 18-річного віку, - розмір фактично отриманих доходів.