ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Кому доведеться повертати субсидію?

  • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: субсидії

    За даними Державного комітету статистики, половина населення України не в змозі самостійно оплачувати комунальні послуги.

    6241_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Для мільйонів українців єдиним способом вижити виявилося оформлення субсидій. Але це сумнівне благо може обернутися злом, якщо не розібратися детально в механізмах його роботи. Вам можуть загрожувати штрафи, судові розгляди і навіть арешт на квартиру. Наприклад, коли ви стали новим власником житла, а про призначену колишньому власнику субсидії дізналися далеко не відразу.

        
    Чи не субсидія для людини, а людина для субсидії
    Важливо пам'ятати: ми часто говоримо «на квартиру оформлена субсидія», але це не так. Субсидії оформляються нема на квартиру, а на конкретну людину. Тому, наприклад, якщо вона продовжує надходити після смерті субсідіанта, це може призвести до великих проблем. Але (увага!) Попереджати вас про це ніхто не зобов'язаний.

    В теорії подібна інформація (в тому числі - про смерть одержувача субсидії) повинна проходити по електронним базам даних і потрапляти в соціальні служби, які відають призначенням субсидій. Але найчастіше схема не спрацьовує. І звинувачувати в цьому державу немає сенсу. Тим більше що закон, як з'ясувалося, зобов'язує нас повідомляти таку інформацію самостійно.

    Якщо подарували житло або довірилися опікуну ...

    Повторимо: субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається конкретній людині - власнику або орендарю житла, на ім'я якого відкрито особовий рахунок за місцем прописки. І якщо субсідіант оформляє дарчу або договір довічного утримання, субсидія зберігається аж до моменту закінчення терміну її дії. Або ж до моменту смерті одержувача субсидії. Головне в цьому випадку - щоб особові рахунки і раніше були оформлені на нього.

    У разі смерті людини, на якого відкрито особовий рахунок, призначення субсидії не зупиняється за умови, що в житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. А ось якщо померлий був прописаний на житлоплощі один, то дія субсидії припиняється. І повідомити про це в місцевий орган соціального захисту, який призначав субсидію, бажано якомога швидше. Тому що допомога держави, надану без законних на те підстав, можуть зажадати назад.

    Якщо отримали квартиру в спадок ...
    При спадкуванні будинку або квартири обов'язково змінюється власник житла. А значить, і все особові рахунки повинні переоформляти на іншу людину. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг в такому разі підлягає як мінімум перегляду. В управлінні соціального захисту повинні заново розглянути можливість надання субсидії і перевірити доходи нового власника. Тут також багато залежить від того, чи були прописані в квартирі (будинку) інші люди і хто саме (працездатні, непрацездатні).

    Питання з успадкуванням може затягнутися, а комунальні рахунки все одно будуть приходити справно. Субсидія при цьому може бути збережена. До встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника або співвласника житла субсидія призначається одному з зареєстрованих дієздатних осіб. А якщо на житлоплощі прописані тільки недієздатні особи, то одному з опікунів.

    Що потрібно зробити в будь-якому випадку?
    Одержувач субсидії зобов'язаний інформувати про зміну кількості прописаних. Це стосується і випадків продажу квартири, тому що люди при цьому виписуються, змінюється господар, склад сім'ї та особові рахунки. З моменту продажу у вас є місяць, щоб повідомити про це в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.
    Успадкувавши або отримавши в дар квартиру, ви також зобов'язані уточнити, чи була оформлена субсидія на попереднього власника. Це можна зробити в управлінні соцзахисту або в житловій організації.
    У будь-якому випадку вам слід протягом місяця повідомити соцзахист про смерть одержувача субсидії. Це напевно убезпечить вас від штрафів і повернення великих грошових сум державі. І не варто чекати рішення всіх питань вступу в спадщину або переоформлення особових рахунків. Краще підстрахуватися: подати письмову заяву про перегляд субсидії і надати свідоцтво про смерть субсідіанта в управління соціального захисту.

    ***
    Пам'ятайте: різниця між розміром субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та вартістю житла, звичайно, величезна. Втратити квартиру за незаконно отримані гроші по субсидії складно. Але якщо держава знайде, що ви повинні повернути йому 15-20 тисяч гривень, на квартиру може бути накладено судовий арешт з усіма витікаючими наслідками. Відразу уточнити всі питання по субсидії вийде значно дешевше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми