ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Кому доведеться повертати субсидію?

 • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: субсидії

  За даними Державного комітету статистики, половина населення України не в змозі самостійно оплачувати комунальні послуги.

  6241_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)


  Для мільйонів українців єдиним способом вижити виявилося оформлення субсидій. Але це сумнівне благо може обернутися злом, якщо не розібратися детально в механізмах його роботи. Вам можуть загрожувати штрафи, судові розгляди і навіть арешт на квартиру. Наприклад, коли ви стали новим власником житла, а про призначену колишньому власнику субсидії дізналися далеко не відразу.

      
  Чи не субсидія для людини, а людина для субсидії
  Важливо пам'ятати: ми часто говоримо «на квартиру оформлена субсидія», але це не так. Субсидії оформляються нема на квартиру, а на конкретну людину. Тому, наприклад, якщо вона продовжує надходити після смерті субсідіанта, це може призвести до великих проблем. Але (увага!) Попереджати вас про це ніхто не зобов'язаний.

  В теорії подібна інформація (в тому числі - про смерть одержувача субсидії) повинна проходити по електронним базам даних і потрапляти в соціальні служби, які відають призначенням субсидій. Але найчастіше схема не спрацьовує. І звинувачувати в цьому державу немає сенсу. Тим більше що закон, як з'ясувалося, зобов'язує нас повідомляти таку інформацію самостійно.

  Якщо подарували житло або довірилися опікуну ...

  Повторимо: субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається конкретній людині - власнику або орендарю житла, на ім'я якого відкрито особовий рахунок за місцем прописки. І якщо субсідіант оформляє дарчу або договір довічного утримання, субсидія зберігається аж до моменту закінчення терміну її дії. Або ж до моменту смерті одержувача субсидії. Головне в цьому випадку - щоб особові рахунки і раніше були оформлені на нього.

  У разі смерті людини, на якого відкрито особовий рахунок, призначення субсидії не зупиняється за умови, що в житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. А ось якщо померлий був прописаний на житлоплощі один, то дія субсидії припиняється. І повідомити про це в місцевий орган соціального захисту, який призначав субсидію, бажано якомога швидше. Тому що допомога держави, надану без законних на те підстав, можуть зажадати назад.

  Якщо отримали квартиру в спадок ...
  При спадкуванні будинку або квартири обов'язково змінюється власник житла. А значить, і все особові рахунки повинні переоформляти на іншу людину. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг в такому разі підлягає як мінімум перегляду. В управлінні соціального захисту повинні заново розглянути можливість надання субсидії і перевірити доходи нового власника. Тут також багато залежить від того, чи були прописані в квартирі (будинку) інші люди і хто саме (працездатні, непрацездатні).

  Питання з успадкуванням може затягнутися, а комунальні рахунки все одно будуть приходити справно. Субсидія при цьому може бути збережена. До встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника або співвласника житла субсидія призначається одному з зареєстрованих дієздатних осіб. А якщо на житлоплощі прописані тільки недієздатні особи, то одному з опікунів.

  Що потрібно зробити в будь-якому випадку?
  Одержувач субсидії зобов'язаний інформувати про зміну кількості прописаних. Це стосується і випадків продажу квартири, тому що люди при цьому виписуються, змінюється господар, склад сім'ї та особові рахунки. З моменту продажу у вас є місяць, щоб повідомити про це в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.
  Успадкувавши або отримавши в дар квартиру, ви також зобов'язані уточнити, чи була оформлена субсидія на попереднього власника. Це можна зробити в управлінні соцзахисту або в житловій організації.
  У будь-якому випадку вам слід протягом місяця повідомити соцзахист про смерть одержувача субсидії. Це напевно убезпечить вас від штрафів і повернення великих грошових сум державі. І не варто чекати рішення всіх питань вступу в спадщину або переоформлення особових рахунків. Краще підстрахуватися: подати письмову заяву про перегляд субсидії і надати свідоцтво про смерть субсідіанта в управління соціального захисту.

  ***
  Пам'ятайте: різниця між розміром субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та вартістю житла, звичайно, величезна. Втратити квартиру за незаконно отримані гроші по субсидії складно. Але якщо держава знайде, що ви повинні повернути йому 15-20 тисяч гривень, на квартиру може бути накладено судовий арешт з усіма витікаючими наслідками. Відразу уточнити всі питання по субсидії вийде значно дешевше.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми