Після того як Україна отримала право на ЗВТ з ЄС, у фермерів з'явився новий імпульс – в короткі терміни обсяг експорту досяг 39,1% від усього обсягу експорту.
Високою популярністю серед європейців користуються українські ягоди. На них немає обмежень за квотами, чим не забарилися скористатися українські фермери. Наприклад, у Київській області успішно розвивається компанія Small Fruit. Її власники – Зубаха і Шубрат – вирощують не тільки полуницю, але й малину, ожину та інші ягоди. Агропроект повністю розрахований на зарубіжжі – особливо активні покупці з Німеччини та Польщі. Тим більше, що оптові ціни там на порядок вищі, ніж в Україні. Наприклад, малина обходиться в 2,25 євро, а в Україні малина коштує 1,2 євро. Баночка варення обходиться до 8 євро. Ще один український підприємець вирощує коноплю технічну – виявляється, в ЄС великий попит на конопляне зерно, і експортувати його можна будь-якими партіями, ніяких квот встановлюється.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнесмени саботують сплату податків
Так що фермерам варто робити висновки – якщо продукція відповідає вимогам ЄС, не суперечить законодавству, не оподатковується квотами, можна заробляти хороші суми.