Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Початок посівної під загрозою - експерти

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: сільське господарство

    Україна може втратити значну частину експортної виручки, вважають аналітики.

    9860_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

    Дефіцит добрив в розмірі 34% може призвести до втрати 2,5 млрд доларів експортної виручки. Такі висновки містяться в аналітичному дослідженні Федерації роботодавців України і Союзу хіміків України.

    "Поставки імпортних добрив за демпінговими цінами привели до нечесної конкуренції, внаслідок якої вітчизняні підприємства змушені були зупинити виробництво. Однак імпортери не змогли задовольнити попит, і не зможуть ліквідувати дефіцит протягом найближчого місяця, який залишився до закінчення посівної", – зазначив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європарламент вніс питання українського безвізу у порядок денний

    Крайній термін довнесення добрив в зв'язку з ранньою весною закінчується 30 квітня. Для задоволення потреб аграріїв необхідно запустити хімічні підприємства, кажуть експерти. Компенсувати дефіцит за рахунок імпортних поставок з Росії не вдасться, оскільки максимальні разові поставки добрив з цієї країни не перевищували 80 тисяч тонн амміачної селітри, 80 тисяч тонн карбаміду, поставки КАС зараз взагалі неможливі. Підрахунки експертів показують, що недовнесення добрив може призвести до зменшення врожаю пшениці на 10 млн тонн, кукурудзи на 5 млн тонн, урожай цукрових буряків та сої знаходиться під загрозою.

    "Відповідно можуть істотно зменшитися обсяги експорту, що призведе до зменшення експортної виручки на 2,5 млрд доларів. Серед наслідків такої ситуації – зростання інфляції до 12% при прогнозі в 9,1%, відсутність традиційного сезонного зниження цін на продукти харчування і курсу долара в період активного експорт сільгосппродукції", – наголошується в дослідженні.

    Також експерти попереджають про прямий вплив обсягів експортної виручки на курс долара, який при негативному сценарії розвитку подій може вирости до 30-32 грн за долар у вересні-жовтні. "Вихід – термінове відновлення подачі газу на українські хімічні підприємства і введення в дію рішення про введення антидемпінгових квот на російські добрива", – наголошується в дослідженні ФРУ і Союзу хіміків. Поставки газу на підприємства були припинені в березні 2017 року.

    Як повідомлялося, за прогнозами експертів, курс гривні на готівковому ринку в квітні може перебувати в діапазоні 27-29,5 грн за долар, на безготівковому ринку – 26,9-29 грн. Однак, в разі розвитку негативного сценарію, пов'язаного зі скороченням активності аграріїв, падінням експорту і цін на сировинних ринках, курс може перейти в більш високий ціновий діапазон – 28,5-30,5 грн за долар.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми