Сільське господарство та промисловість Автор: RomanK Друкувати

Фермер назвав особливості бізнесу на ягодах

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: фермери

    Фермер Ярослав Мовчун з Житомирщини розповів, як почав бізнес на ягодах та для чого керує поливкою на полі з планшету.

    1985_95_tn.jpg (37.77 Kb)

    "Перш, ніж започаткувати плантацію, зробили власне дослідження ринку і виявили, що малини та смородини достатньо. Агрус виявився надто складним. А ось лохина – достатньо нова для українського ринку, дуже сподобалась. Стартували з однієї невеликої ділянки розміром у 0,6 га. Зараз маємо 4 га поля, частина з яких знаходиться під самими насадженнями, решта – під малиною, паром та садами", - каже Ярослав.

    Початково закладка та утримання плантації для ферми "Озеряна" обійшлась підприємству приблизно у 200 тис. гривень. Але щороку сума на обслуговування полів зростає.

    "Я ніколи не займався агробізнесом. Усі процеси вирощування вивчав поступово через це наробив помилок із закладкою посадкового матеріалу та добривами, але винити в цьому можу тільки себе. За час існування ферми багато чому навчився сам: постійно відвідую семінари та конференції, обмінююсь досвідом із колегами з Канади та Нідерландів, і особливо Білорусі, багато читаю літератури. Зараз агрономів наймаю, коли є потреба. Багато консультуюся з іншими виробниками продукції", - додає фермер.

    В сезон працюють родиною і наймають кілька працівників. Процес довів до автоматизму. З батьком створили автоматизовану систему поливу, якою керують через планшет. Це не тільки економить воду, а й покращує догляд за рослинами. Також розробили спеціальний комбайн для збору ягід. Це також спростило роботу на ділянках.

    Багато зусиль витратили і на боротьбу із птахами. Перепробували усі як традиційні, так і нетрадиційні способи відлякування і в результаті вивели формулу "3 в 1" – використовуємо акустичний відлякувач типу "Коршун", відлякувач-макет у вигляді повітряного змія та навіть плівку із старих відеокасет.

    "Ми кожні три метри забивали кілки і обмотували кущі на зразок павутиння. За три тижні існування цієї конструкції птахи не пошкодили жодної ягоди. Вони сиділи навколо ділянки на деревах, проте на поле не прилітали", – ділиться ноу-хау власник плантації.

    Цього року сезон розпочався пізніше. Кілограм лохини продають по 350-400 грн

    "У перший рік запуску знизили ціну на лохину вдвічі. Також робили доставку до клієнтів додому. А ще розробили власний сайт. Це і дало впізнаваність на ринку. Надлишок продукції переробляємо на джеми та соуси", - пояснює Ярослав.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми