Клієнтам банків доведеться близько познайомитися з особливостями податкового обліку, щоби правильно виконувати свої обов'язки.
З сьогоднішнього дня вступив в силу закон про оподаткування капіталу, прийнятий ВР у другому читанні ще 4 липня. Документ передбачає нарахування 15 % податку на відсотковий дохід за поточними та депозитними рахунками фізичних осіб.
Тепер, крім обов'язку ділитися своїм процентним доходом, у людей з'явиться привід частіше звертатися в податкову службу.
Тепер власникам депозитів, які офіційно працюють на одного роботодавця і не зобов'язані були подавати податкову декларацію, доведеться робити це на щорічній основі. Все тому, що банки визнані податковими агентами, а отримання прибутку від більш ніж одного податкового агента відповідно до Податкового кодексу України тягне за собою необхідність подавати декларацію. Раніше відсотки по поточних і депозитних банківських рахунках виключалися з переліку доходів, які підлягають декларуванню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економісти фіксують "бум" на банківські комірки
Додаткової морокою може обернутися для вкладника дострокове розірвання депозиту. Як правило, коли клієнт забирає депозит раніше терміну, банки перераховують відсотковий дохід за більш низькою ставкою або анулюють відсотки. В результаті сума податку значно зменшується або зовсім обнуляється. Однак якщо банк вже перерахував кошти в податкову, вкладник може виявитися наодинці з проблемою повернення своїх грошей. Адже в такій ситуації новий закон зобов'язує банки тільки виробляти "перерахунок сум податку". Пред'явивши вкладнику калькуляцію перерахунку, банк може вважати свій обов'язок виконаним. Самі банкіри не дають чіткого роз'яснення процедурі повернення податку.