Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Названа причина можливої націоналізації "Приватбанку"

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: Приватбанк, банки

    "Приватбанк" можуть націоналізувати протягом найближчого часу.

    7858_1467724318_privat_bank_top_1000.jpg (35.94 Kb)

    Про це повідомляють джерела різних економічних ресурсів. На цей процес уряд виділить 166 млрд грн.

    Причиною націоналізації найбільшої фінустанови України є фінансові проблеми банку. Вони виникли в результаті занепаду потужних підприємств на Донбасі та крупних компаній-боржників, які привласнили росіяни після захоплення українського півострова Крим.

    "Існує багато версій, пов'язаних із проблемами цього банку. Одна із них — "Приват" треба докапіталізувати на суму понад 10 мільярдів гривень. А зараз банк цього зробити не може", - говорить порталу "Знай" Володимир Марченко, економіст консалтингової компанії AFS.

    За його словами, існує висока ймовірність повернення "Приватбанку" в державну власність.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через "банкопад" українці знайшли заміну депозитам

    "Але це пов'язано зовсім не з фінансовими показниками цієї фінустанови. Вони в неї далеко не найгірші. В першу чергу, це політичний фактор. Справа в тому, що цей банк належить олігарху Ігорю Коломойському. Вже більше року між ним і оточенням президента існує конфлікт інтересів. Націоналізація "Привату" — це бажання оточення президента ослабити вплив Коломойського на суспільство і на державу. Формальних причин націоналізації під цим приводом можна знайти більш ніж достатньо", - каже експерт.

    Крім того, в націоналізації банку Коломойського зацікавлені й європейські партнери України.

    "Справа в тому, що технологічно "Приватбанк" випереджає багато німецьких, шведських, польських і чеських банків. Його мережу можна вважати однією із найкрупніших у Європі. Вона не обмежується Україною. Багато відділень є в Росії, Білорусі, Польщі й навіть є відділення у Італії. Не таємниця, що різні європейські місії, в тому числі МВФ, відстоюють ще й інтереси економік ЄС. Їм вигідно усунути такого потужного конкурента як "Приват", бо його місце займуть крупні європейські гравці. Через них в Україні просуватимуться інтереси потужних підприємств Франції, Німеччини, Італії. Вони даватимуть дешевші кредити на товари вироблені у себе, вибірково фінансуватимуть бізнес в Україні", - говорить Володимир Марченко.

    Він вважає, що після націоналізації для більшості клієнтів "Приватбанку" нічого не зміниться.

    "Їхні вклади нікуди не дінуться. Кредити так само будуть доступними. Однак сервіс з часом погіршуватиметься, адже державні управлінці мислять іншими категоріями, ніж приватні, тому не зможуть забезпечувати теперішню якість обслуговування. Клієнтів потроху меншатиме, банк ставатиме дрібнішим. Також є ймовірність, що через кілька років після націоналізації фінустанову розділять на кілька дрібних. Потім одна із них взагалі може занепасти, бо з'явиться якийсь скандал, пов'язаний із розкраданням коштів державними чиновниками", - пояснює експерт.

    Нагадаємо, "Приватбанк" працює в Україні із 1992 року. Його загальні активи станом на цей рік становлять 264 млрд грн.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми