З початку року депозити в банках зросли на 21%, а середньозважена процентна ставка за ними зменшилася у 2,5 рази (з 10,0% до 4,0%), що створює сприятливі умови для банків для кредитування економіки за прийнятними ставками.
Про це повідомив Голова ради НБУ Богдан Данилишин.
Реалізації цього потенціалу сприяло б запровадження Національним банком за підтримки Уряду спеціальної програми кредитування реального сектору, яка б поєднувала інструментарій з підтримки ліквідності банків із механізмами державних гарантій за наданими кредитами.
Обсяг корпоративних кредитів банків у листопаді зріс на 0,5%, у тому числі гривневих – на 0,8%, проте залишається нижчим від рівня початку 2020 року.
Одним із чинників скорочення вимог банків за корпоративними кредитами у 2 півріччі 2020 року є списання банками непрацюючих кредитів, частка яких з червня скоротилася з 49,6% до 45,6% (або на 50,8 млрд. гривень).
При цьому продовжує зростати ресурсна база банків, а її вартість – знижуватися. Обсяг коштів на депозитних рахунках банків зріс у листопаді на 0,5%, у тому числі, корпоративних клієнтів – на 0,1%, домашніх господарств – на 1,0%. Ставки за новими гривневими депозитами домогосподарств у листопаді знизилися з 8,9% до 8,2%, корпорацій – залишилися на рівні 3.8%, що сприяло зниженню ставок за гривневими кредитами банків: корпоративним клієнтам – з 8,8% до 8,6%, домогосподарствам – з 35,2% до 34,7%.