Євросоюз, який наступного тижня анонсує шостий пакет санкцій проти Росії через розв'язану нею війну проти України, планує відключити велику кількість банків з Росії та Білорусі від міжнародної платіжної системи SWIFT. Очікується, що це зачепить і найбільший банк РФ – "Сбербанк".
Про це повідомляє Bloomberg. "За словами джерел, знайомих із цим питанням, ЄС наполягатиме на відключенні більшої кількості банків з Росії та Білорусі від міжнародної платіжної системи SWIFT. У тому числі "Сбербанку", – йдеться в повідомленні.
Крім того, зазначають аналітики, Євросоюз має намір повноцінно запустити нафтове ембарго. Статися це має до кінця 2022 року. Доти ж планується поступово запроваджувати обмеження на імпорт російської нафти.
"Рішення про нові санкції може бути прийняте вже наступного тижня (починається 2 травня) на зустрічі послів ЄС. Заходи, з яких складатиметься шостий пакет обмежень, ще не були офіційно запропоновані і можуть змінитися до того, як це станеться", – зауважили вони.
Раніше ж у Росстаті повідомили, що у березні річна інфляція в Росії підскочила до 16,7% з 9,2% у лютому. Таке значне зростання показника стало рекордним із січня 1999 року – тоді ціни зросли на 8,38%.
Крім того, за підсумками першого кварталу 2022 року витрати населення перевищили його прибутки. Це означає, що росіяни витрачали заощадження. Показник яких, до речі, також скоротився.
Свідченням того, що купівельна спроможність грошових доходів громадян РФ знизилася, зокрема, є те, що за підсумками першого кварталу-2022 вони могли купити набагато менше продуктів, ніж роком раніше. Зокрема:
картоплі – 720 кг замість 960 кг на місяць;
цукру – 540 замість 666 кг на місяць;
цибулі – 984 кг замість 1,1 тонни на місяць;
білокачанної капусти – 495,3 кг замість 1,5 тонни на місяць.