Загальний прибуток українських банків за 8 місяців цього року склав 7,9 млрд грн. 42 банки отримали прибуток — 23,9 млрд грн, а 26 — збитки у розмірі 16 млрд грн. Наразі збитковими є 38% установ.
Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані Національного банку України.
Для порівняння, у цей же період у 2021 році 90% банків мали позитивний баланс — 44,1 млрд грн. Збитки решти фінансових установ склали 193 млн грн.
Хто отримує найбільший прибуток?
Лідером залишається ПриватБанк з прибутком у 14 млрд грн — це 24% менше за прибуток, який він отримав за відповідний період торік (18,5 млрд грн). Натомість це все ще більше половини від загального прибутку всіх банків в Україні — 59%.
Загалом, разом із ПриватБанком, частка українських державних банків у загальному прибутку установ з позитивним балансом наразі складає 69%.
Частки банків з іноземним та приватним капіталом в загальному прибутку складають відповідно 21% та 10%.
Попри загальну негативну тенденцію, третина банків покращила свої показники у порівнянні з відповідним періодом торік. Цікаво, що топ-10 фінансових установ кардинально змінився у порівнянні з показниками 2021.
На жаль, третина банків, що були прибутковими торік, закінчили 8 місяців поточного року зі збитками. Серед таких, за даними Опендатабот, опинились Альфа-банк, Укрексімбанк, Укргазбанк , ОТП банк, Прокредит.
Лише двом банкам з торічного топ-10 минулого року вдалось збільшити свій прибуток: більш ніж вдвічі зріс прибуток УкрСиббанку та на 6% — Сітібанку. Різке зростання прибутку — більш ніж в 30 разів — сталося в Ощадбанку. У порівнянні з відповідним періодом торік банк піднявся з 24 позиції за прибутковістю до 2-ї.