Нічого нового у політику Нацбанку теперішній його голова Ігор Соркін не внесе, - такою є думка українських банкірів.
"Ігор Соркін прийшов не зі сторони, він давно працює в структурі Нацбанку. Я не очікую змін, збережеться послідовність",- підкреслила голова правління Креді Агріколь Банку Євгенія Чемерис.
На її думку, курс гривні буде підтриманий резервами НБУ. З урахуванням того, що міністр фінансів Юрій Колобов і перший віце-прем'єр Сергій Арбузов разом працювали в НБУ, банкіри впевнені, що вони будуть діяти в "міцній зв'язці" з Ігорем Соркіним, і розбіжностей між ними не виявиться.
"Він буде виконувати інструкції, що надходять зверху. І, на жаль, у цих інструкціях не будуть на першому місці ліквідність банківської системи, зростання ВВП і вирішення бюджетних проблем",- вважає президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. Але в Нацбанку можливе існування різних центрів впливу. "Всі документи спочатку несли на підпис заступнику голови НБУ Валерію Прохоренку, який ближче до "сім'ї",- говорить один з чиновників. - Без нього важливі питання не вирішувалися. Так буде і зараз. Ймовірно, це тимчасове призначення".
Проте, рішучі дії з боку Соркіна все-таки можливі.. "Ігор Соркін прекрасно знає, які банки є проблемними, і його поставили, щоб він своєю жорсткою рукою їх рубонув,- сказав один з банкірів, знайомий з кадровими ротаціями в НБУ. Хтось повинен взяти на себе відповідальність за ліквідацію великої кількості банків. Це викликає серйозне протистояння, тому що за кожним банком стоїть хтось з "серйозних людей".
"В системі багато неплатоспроможних банків, серед яких є і великі, і найбільші,- погоджується Олександр Сугоняко.- Ігор Соркін дійсно може вигребти всі накопичені проблеми і піти. Між тим паралельно з очищенням системи слід проводити структурні реформи, які сприяють зростанню економіки. Але хто їх буде реалізовувати, я не бачу".
Додати коментар