Американська нафта, навіть при ціні 57 доларів за барель, не буде збитковою.
Такі дані підрахували фахівці з IHS.
Ці дані є дзеркально протилежними прогнозам Росії щодо рентабельності нафти у США. Якщо ціна буде $ 80-90 за барель, багато проектів у США, стануть нерентабельними, аналізував міністр енергетики РФ Олександр Новак.
Протягом 2014 року барель нафти марки Brent подешевшав на 22%, WTI - на 16,8%. Такий стан речей є сприйнятним для США, оскільки активність на ринку не падає, повідомив гендиректор Halliburton Дейв Лезер. Лише за 2014 рік, Сполучені Штати пробурлили 18 000 нових свердловин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк назвав власну альтернативу російському газу
Акцент на сланцеві проекти в США мають простір для підвищення ефективності проектів, підрахували в Accenture: витрати на видобуток можуть бути скорочені на 40% - наприклад, можна оптимізувати логістику і змінити взаємовідносини з постачальниками. Компанії нарощують ефективність, підтверджує управління енергетичної інформації США.
Попри оптимістичні прогнози Росії, є цілком реальні розрахунки, які говорять про наступне, що кожне падіння ціни нафти на $ 10 зменшує доходи російського бюджету на $ 8,5, а експортної виручки нафтовиків - на $ 1,5 за барель, говориться в огляді Sberbank Investment Research.
Таким чином, одна країна в світі фактично може зробити так, щоби Росія увійшла у фазу економічного краху, оскільки ціни у 57 доларів за барель, Росія не витримає й близько, а зможе лише підтримувати протягом часу за рахунок величезних золотовалютних запасів.