Україна може втрачати щорічно по 400 млн. доларів.
Про це він заявив у Брюсселі 29 листопада.
“Нам вдалося не допустити розширення “Північного потоку”. Але останнє рішення німецького регулятора та Європейської комісії, яка допустила російський Газпром до системи OPAL (газогон у Німеччині, який з’єднує “Північний потік” з мережею газогонів Середньої і Західної Європи. – ред.), порушує Третій енергетичний пакет”, – вважає лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк.
Після цього рішення Україна може втратити близько 20% транзиту:
“У цифрах це від 300 до 400 мільйонів доларів на рік. Це вдарить також по Польщі та Словаччині. Ми запропонували кілька варіантів рішень”, – наголосив лідер “Народного фронту”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яценюк не подав е-декларації: названа причина
Він зазначив, що під час його зустрічі з віце-президентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем були обговорені “можливості, як вийти з цієї ситуації”.
“Треба провести серйозні перемовини з нашими європейськими партнерами, як ми далі бачимо нашу енергетичну співпрацю”, – додав лідер “Народного фронту”.
Збільшення квоти російського Газпрому на прокачку газу трубопроводом OPAL дасть Кремлю додатковий інструмент для шантажу країн Європи. Про це раніше заявляла партія “Народний фронт”.
OPAL – продовження газогону “Північний потік” на суші, який тягнеться від виходу “Північного потоку” на березі Балтійського моря через територію Німеччини до німецько-чеського кордону. З 2011 року Газпром мав право використовувати OPAL на 50%. За новою угодою російський державний монополіст може отримати квоту на 80-90% пропускної потужності газогону. Це загроза монополізації трубопроводу OPAL і всього газового ринку Європи.