Бензин та енергетика, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Енергетики попередили про можливі графіки подачі струму

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: світло, відключення

    Енергетики не виключають, що влітку доведеться запроваджувати погодинні графіки подачі електроенергії по всій Україні. Серед причин – звичне для липня-серпня підвищення споживання електрики через спеку. Водночас, на Дніпропетровщині вже повернули подачу світла 33 000 сім'ям, які залишилися без електрики через негоду. Загалом через негоду та бойові дії в різних регіонах без електрики залишаються тисячі українців. А на Донеччині через грозу без світла залишилася шахта – під землею були 135 робітників, яких встигли вивести на поверхню.

    8941_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)

    "Вчора вночі дощ та вітер пошкодили електромережі та високовольтне обладнання. Енергетики на ранок вже повернули світло для 33 тисяч родин. Роботи тривають", – розповіли в ДТЕК.

    Водночас, розповіли в Міненерго, на ранок 16 квітня через негоду в Дніпропетровській області було знеструмлено 96 населених пунктів. Без світла залишаються 15,5 тисяч абонентів.

    Крім того, через грозу та шквальний вітер 15 квітня відключалося обладнання на високовольтній підстанції у Кривому Розі. Це призвело до знеструмлення 145 тис. побутових споживачів, промисловості та – частково – інфраструктури міста. Втім, надвечір споживачі були заживлені.

    "Через негоду відключилась повітряна лінія на Донеччині, знеструмились побутові споживачі і шахта. 135 працівників виведено на поверхню", – розповіли енергетики.

    "У Запорізькій області через негоду знеструмлювалось 88 населених пунктів, 38 з яких уже зі світлом. Станом на ранок без електропостачання через метеоумови залишається 10,6 тис. точок обліку у 50 населених пунктах. Внаслідок бойових дій без світла – 3,7 тис. споживачів", – зазначили у міністерстві.

    У Кіровоградській області внаслідок грози без електропостачання залишилося понад 5 тис. споживачів у 20 населених пунктах. На Київщині через несприятливі метеоумови знеструмлено 3,4 тис. абонентів у 7 населених пунктах.

    На Сумщині з технічних причин відключено 240 споживачів. Внаслідок бойових дій без електропостачання залишається 3,8 тис. абонентів у 64 населених пунктах.

    "Харківська область. Енергетикам вдалося відновити електропостачання 170 домогосподарствам у прифронтовому населеному пункті, який залишався без світла з початку бойових дій. В області залишаються знеструмленими 22,6 тис. точок обліку у 60 населених пунктах. Діють мережеві обмеження споживання для близько 200 тисяч споживачів. Відновлено постачання газу для 6,3 тис. домогосподарств", – повідомили у Міненерго.

    Через бойові дії в Херсоні знеструмлено близько 3 тис. абонентів. В області без електропостачання 25,7 тис. точок обліку у 45 населених пунктах.

    У Чернігівській області внаслідок технологічних порушень відключено 1,1 тис. споживачів у 7 населених пунктах. Через бойові дії без електропостачання залишаються 1,3 тисячі абонентів у 19 населених пунктах.

    Графіки відключення електроенергії можуть запровадити по всій країні

    Тим часом, виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук зазначив: ймовірність запровадження погодинних графіків подачі електроенергії по всій країні з'явиться через звичне для липня-серпня підвищення споживання електрики через спеку. А також, якщо:

    "не буде відновлено теплову генерацію";
    Україні не вистачатиме обсягу електроенергії, яку вона отримує з Європи;
    не буде можливості передати до певних регіонів необхідний обсяг електроенергії.
    "Тоді єдиний спосіб збалансувати систему – це знизити споживання. Зменшити споживання можна погодинними графіками відключення", – пояснив Сахарук.

    При цьому він наголосив: по всій країні можуть почати відключати світло лише при здійсненні всіх вищезгаданих умов. Тобто, в іншому випадку цього вдасться уникнути.

    Відразу низка електростанцій не допоможуть Україні взимку

    Зі свого боку, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначив: під час зимового піку споживання Україна не зможе розраховувати на електроенергію, що виробляється на сонячних та вітрових електростанціях. Альтернативою ж можуть стати газотурбінні та газопоршневі установки, які як паливо можуть споживати як газ, так і нафтопродукти.

    За його словами, це найоптимальніший варіант з погляду безпеки. Адже "газопоршневий двигун невеликої потужності до 2-3 МВт не дуже відрізняється розміром від морського контейнера і його можна просто сховати під землю".

    "У пік споживання взимку ні сонячні, ні вітрові електростанції з високою вірогідністю нічим не допоможуть. ... Мінімальний бажаний обсяг для того ж Харкова був би 100-120 МВт. 30-40 газопоршневих двигунів могли би одночасно забезпечувати тепло для заміщення уражених теплоелектроцентралей та виробляти електроенергію для міста, принаймні для критичної інфраструктури", – йдеться в повідомленні.

    Усі українці мають завести звичку економити електрику

    Водночас, енергетики закликали українців економити електроенергію з 19 до 22 години щодня з метою зменшення навантаження на електромережу в пікові години споживання. Це допоможе уникнути можливих перебоїв у постачанні та забезпечити стабільну роботу системи для всіх громадян.

    Щоб зменшити енергоспоживання та знизити навантаження на мережу, у години пік потрібно відключати електроприлади. А саме:

    обігрівач;
    бойлер;
    тепла підлога;
    традиційні лампи розжарювання (альтернатива – замінити на світлодіодні);
    пральна машина;
    кондиціонер;
    електроплита.
    Також не слід одночасно вмикати декілька приладів, які різко збільшують навантаження на мережі. Це електрочайник, мікрохвильова піч, кавоварка, праска, фен для волосся, тощо.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми