В Україні з 1 травня вартість електроенергії не зміниться та буде на рівні 2,64 грн за кВт*год. При цьому в українців залишається можливість під час підключення двозонного лічильника платити за струм вдвічі менше. Такий пристрій обліку окупиться за 10 місяців.
Вартість електроенергії переглянули влітку 2023-го. І хоча собівартість генерації, ремонтні роботи вимагають постійного перегляду тарифів, ймовірно, щонайменше до літа ціна не зміниться.
Для цього необхідно встановити двозонний лічильник, а також подати заявку до свого постачальника електроенергії. Щоправда, через велике навантаження деякі клієнти, які зараз подають заявки про підключення нічного тарифу, отримують відповідь із повідомленням, що їхня черга прийде лише в листопаді цього року. Проте така черга спостерігається далеко не у всіх містах.
Підключення нічного тарифу безкоштовне. Але при цьому українцеві доведеться придбати двозонний лічильник. Він коштує від 1,6 тис. до 2,4 тис. грн. Така покупка швидко окупиться. Наприклад, якщо ви витрачаєте 250 кВт*год на місяць і половину струму споживатимете в нічний період, щомісяця ви зможете заощаджувати 165 грн на місяць. Вже за 10 місяців покупка лічильника окупиться.
Як економити електроенергію
Щоб зменшити енергоспоживання та знизити навантаження на мережу, у години пік потрібно відключати електроприлади. А саме:
обігрівач;
бойлер;
теплу підлогу;
традиційні лампи розжарювання (альтернатива – замінити на світлодіодні);
пральну машину;
кондиціонер;
електроплиту.
Також не слід одночасно вмикати декілька приладів, які різко збільшують навантаження на мережі. Це електрочайник, мікрохвильова піч, кавоварка, праска, фен для волосся тощо.
Додаткові способи економії
Рекомендується виймати кожен зарядний пристрій з розетки після використання, а також скоротити використання електроенергії пристроями в режимі сну. Гаджети потрібно вимикати від зарядного пристрою відразу після того, як батарея зарядиться. Це дозволить не лише заощадити енергію, а й продовжити термін служби акумулятора.
Експерти також радять переносити прання (і миття посуду в посудомийних машинах) на ніч. Крім того, найбільше енергії пралка витрачає на нагрівання води. Тому заощадити допоможе її запуск на меншій потужності, наприклад для прання на 30 або 40 градусах, а не на 60-90.