Зараз в Україні багато АЗС пропонують своїм клієнтам скретч-карти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що краще для вашого авто бензин чи газ?
Їх перевага в тому, що, сплативши необхідну кількість літрів палива сьогодні, через місяць ви заправити ж кількість і за тією ж ціною, що і в день покупки карти.
Принцип дії паливних карток для фізичних осіб не відрізняється від принципу дії депозитної картки будь-якого банку, тільки замість гривень сума рахунку позначається в літрах.
Після внесення певної суми, власник картки може розплачуватися нею за заправку на будь-якій станції з мережі АЗС по вартості палива на момент оплати. Крім того, в більшості мереж для власників карт передбачені знижки і бонуси у вигляді разового відвідування автомийки, підкачки коліс, тощо..
Перелік можливостей і пропонованих сервісів для корпоративних власників паливних карт набагато ширше. На сьогоднішній день в Україні існує два види паливних карт - для приватних осіб та корпоративні.
Використання лімітної схеми вигідно для компаній з великим автопарком. Вона дозволяє контролювати обсяги та марки палива, що заправляється - аж до ідентифікації автомобіля на АЗС по держномеру. Причому це можна зробити за допомогою онлайн-доступу в режимі реального часу.
У світовій практиці прийнято розглядати паливні картки, як кредитні .
Так, міжнародна система "Лікард" компанії " Лукойл " обслуговує понад 300 тис. паливних карт "Лукойл " і 1,5 млн дисконтних і карт лояльності на понад 400 АЗС в Україні і 3,8 тис. АЗС за кордоном. А система безготівкових розрахунків " ТНК- Транс" дозволяє заправлятися на 800 АЗС по Україні і більше 18 тис. АЗС в інших країнах.
Цілком можливо, що з появою нових гравців на ринку роздрібних продажів нафтопродуктів зміниться не тільки цінова кон'юнктура, а й підходи до обслуговування корпоративних паливних карт. І українські автомобілісти замість набору карт різних мереж АЗС зможуть користуватися єдиною картою, як на території країни, так і в зарубіжних поїздках.
Нагадаємо, раніше "Бізнес" писав, що в Україні процвітає "чорний ринок" бензину
Коментарі
Янукович обікрав 15 тис.вкладників "Західінкомбанку" на 340 млн.гр. Такий "Гарант" українцям не потрібен.