Фінанси. Гроші. Валюта, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ЄС планує внести 25 китайських компаній до санкційного списку

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: санкції ЄС, Китай

    За порушення обмежень щодо торгівлі з Росією Європейський Союз планує внести ще 25 китайських компаній до санкційного списку.

    0126_769.jpg (50.02 Kb)

    Про це повідомляє South China Morning Post.

    Зазначається, що компаніям, які зареєстровані в Китаї та Гонконгу, буде заборонено постачати товари з ЄС, якщо пакет буде узгоджений.

    "Поки що неназвані компанії звинувачуються в тому, що вони продають європейські товари російським покупцям, пов'язаним з військовими, яким заборонено доступ до них. Очікується, що в межах шістнадцятого пакету заходів з початку війни в лютому 2022 року під санкції потрапить один китайський суб'єкт, що означає заборону на в'їзд і заморожування будь-яких активів на території 27 країн-членів ЄС", - додає видання.

    Джерела видання зазначили, що санкції не зупинили потік товарів подвійного призначення з Китаю до російських військових, а Пекін залишається "найгіршим порушником щодо обходу санкцій" і що, незважаючи на протести Європи, він "повним ходом" розвиває торгівлю такими товарами.

    Раніше китайська влада опинилася під тиском через діяльність заводу з виробництва дронів у Сіньцзяні, який, за словами європейських чиновників, виготовляв безпілотники для російської армії. У листопаді 15 європейських країн, включаючи Велику Британію, направили Китаю офіційний запит щодо цієї справи. Пекін заявив, що розв'язав проблему, але водночас заперечив сам її факт.

    "Китай ніколи не постачав летальну зброю жодній зі сторін конфлікту та суворо контролює експорт військових і подвійного призначення дронів", — заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь.

    За оцінками ЄС, 70% технологічної продукції, яка потрапляє до російського військово-промислового комплексу, надходить саме з Китаю. "Китай залишається найбільшим порушником санкцій, а торгівля чутливими товарами триває на повній швидкості", - зазначило високопосадове джерело в європейських дипломатичних колах.

    Очікується, що питання підтримки Росії з боку китайських компаній стане однією з головних тем під час Мюнхенської конференції з безпеки, де з главою МЗС Китаю Ван І зустрінеться Кая Каллас.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми