Фахівці заперечують переказ коштів за кордон.
Юристи Авеллум і ICU, які відповідали за передачу активів президента України Петра Порошенка, заперечують вчинення грошових переказів за кордон. Про це йдеться в програмі "Слідство.Інфо".
"ПАТ ЗНКІФ "Прайм Ессетс Кепітал" (Фонд) не купувало акції кіпрської компанії CEE Confectionery Investments Limited. Фонд придбав акції на підставі договору підписки на акції кіпрської компанії. В обмін на випущені 18000 акцій Фонд вніс вклад в акціонерний капітал кіпрської компанії, а саме, Фонд вніс належну йому частку в ТОВ "ЦЕКК", – заявив Макар Пасенюк, керуючий директор ICU.
Таким чином, фонд Порошенко отримав акцій на 4 мільйони євро замість частки в українській ТОВ, вартістю 18 тис. євро.
Крім того, в документі кіпрського реєстру в рядку "Вид оплати" числиться напис "готівка", а не "частка в статутному капіталі". "Мова йде про те, що 25 березня 2016 року в акціонерний капітал кіпрської компанії була передана її частка в компанії "Рошен". Саме ця частка і була оплатою за акції кіпрської компанії", – додали юристи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонтарєва презентувала концепцію деофшоризації
У той же час юристи, що представляють інтереси фірми, заявили, що ніякі іноземні банківські рахунки не відчинялися, обігу грошових коштів не було, і передача акцій відбувалася в рамках процедури передачі активів Порошенко в довірчу власність компанії Ротшильд.
Також вони стверджували, що фонд Прайм Ессетс Капітал ще на початку року звернувся в Нацбанк і Міністерство економіки, де повідомили, що при здійсненні такого внеску ліцензії на інвестування за кордон отримувати не потрібно.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Порошенко створив три офшорні компанії. Юридичні радники Порошенко виправдали створення офшорної піраміди тим, що це "відповідає ринковій практиці в Україні для підприємств, які підлягають продажу стратегічним інвесторам".