Українці купили в листопаді на 78,7% більше валюти, ніж у жовтні, повідомили в Нацбанку. Порівняно з листопадом минулого року купівля валюти зросла на 85%. За місяць українці придбали у банків 116,4 млн дол. У жовтні - 65,1 млн дол. Економічних чинників, які б пояснили сплеск попиту на валюту, немає.
Про це розповів економічний експерт Борис Кушнірук.
"У листопаді якраз були спроби розхитати політичну ситуацію. Заговорили про третій Майдан. Люди відчули загрозу політичної дестабілізації. З цього нічого не вийшло, але дехто на цьому непогано заробив. Економічних чинників для зростання попиту на долари не було", - говорить Борис Кушнірук.
У листопаді українці на 21% менше продали валюти - 137,7 млн дол. Продали "зелених" на 21,3 млн менше, ніж купили. Порівняно з минулим роком різниця продажу і купівлі скоротилася вп'ятеро, повідомляють у регулятора.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тренди 2017 року: нові зарплати, пенсії та стипендії
"Нацбанк не друкує грошей, навпаки - вилучає. 2-3% очікують економічного зростання за рік. Підстав для девальвації гривні немає. Бюджет неповністю виконують, але грошей для покриття його витрат не додруковують. Попит на валюту спровокували два чинники. Вони не мають економічного контексту. По-перше, паніка. По-друге, цьогоріч українці активніше подорожували за кордон. На третину зросли авіаперевезення. Це суттєвий показник. Він вказує на те, що наші співвітчизники повірили в стабілізацію економіки. Купували більше валюти для подорожей", - зазначив експерт.
За його словами, нині на валютному ринку ситуація стабілізувалася.
Нацбанк востаннє поповнив держбюджет.