Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерт дав прогноз по курсу гривні до 2020 року

  • Джерело: focus.ua.  → Ключові теги: гривня, фінанси

    Поки українська нацвалюта продовжує зміцнюватися, з осені фінансисти очікують відновлення девальвації. Журналісти з’ясували, що чинитиме тиск на гривню, як може змінюватися курс гривні в найближчі три роки і в якій валюті краще розмістити депозит з урахуванням тенденцій валютного ринку.

    1782_95_main_new_16813030.jpg (63.65 Kb)

    У порівнянні з піковими показниками початку 2017 року гривня вже зміцнилася більш ніж на 6%. У другій декаді липня офіційний курс перетнув позначку в 26 UAH/USD і станом на 13 липня склав 25,91 UAH/USD. У подібному сезонному зміцненні української нацвалюти немає нічого дивного. Схожу динаміку гривня демонструвала і рік тому.

    Прогнози бюджетної резолюції Мінфіну щодо середньорічного курсу гривні в 2017-2020 роки в цілому опитані експерти оцінюють по-різному.

    “Запропонований сценарій ми розглядаємо як помірно оптимістичний, позаяк при збігу позитивних факторів подібні курсові орієнтири можна утримати”, – говорить Андрій Шевчишин. Серед таких сприятливих обставин називає продовження реформ і співпраці з МВФ, реалізацію заявлених і узгоджених з МВФ земельної і пенсійної реформ, вихід на міжнародні ринки капіталу для рефінансування боргового навантаження в 2019-2022 роки. Крім цього, на думку Шевчишина, для реалізації такого сценарію економіка України повинна відновлюватися в темпі понад 3% в рік і не відчувати зовнішніх цінових шоків.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде з економікою України до 2030 року?

    З іншого боку, старший аналітик інвесткомпанії Adamant Capital Костянтин Фастовець вважає бачення курсової ситуації, викладене в бюджетній резолюції Мінфіну, дещо песимістичним: “Прогноз Мінфіну на 2018 рік також означає перегляд інфляційних цілей НБУ в бік підвищення, бо при девальвації в 5% буде неможливо утримати інфляцію в рамках 6% з урахуванням допустимого відхилення в 2% в обидва боки. Прогнози на 2019-2020 роки також виглядають дещо завищеними”.

    Радіти зміцненню нацвалюти залишилося недовго. За прогнозом головного економіста Альфа-Банку і Укрсоцбанку Олексія Блінова, зміна динаміки курсу на девальваційну, ймовірно, відбудеться вже в серпні, і за базовим сценарієм до кінця 2017 року курс гривні до долара США ослабне на 10% від нинішнього рівня. В інвесткомпанії Dragon Capital до кінця 2017-го очікують ослаблення гривні до рівня 28-29 UAH/USD. У Forex Club базовий прогноз на кінець року – 29 UAH/USD, негативний – 31 UAH/USD, оптимістичний – 27-27,5 UAH/USD.

    У більш віддаленій перспективі курс гривні буде прямо залежати від ситуації на світових сировинних ринках. Експерт Ігор Гарбарук зазначає, що в структурі експортного товарообороту України частка чорних і кольорових металів становить 24,1%, частка продуктів харчування і сировини для їх виготовлення – 45,4%, а промислових товарів – всього 1,4%. Якщо ціни на сировинних ринках будуть стабільними, можна розраховувати на значні надходження валюти в країну і, відповідно, сприятливу кон’юнктуру для гривні. З іншого боку, падіння цін на сировину призведе до скорочення експортної виручки, що чинитиме тиск на гривню.

    Щоб позбавити курс національної валюти від такої залежності від світових сировинних ринків, Україні в довгостроковій перспективі потрібно робити ставку на розвиток експорту послуг, малого транскордонного підприємництва, виробництва експортної продукції з високою доданою вартістю тощо.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми