Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Данилюк розписав бюджетні витрати по категоріям на 2018 рік

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Данилюк, Мінфін

    Данилюк розповів, які сфери скільки отримають з бюджету на наступний рік.

    9633_52b6144663d4c85ec063eebff4bf9603f94dcf.jpg (44.3 Kb)

    Міністр фінансів Олександр Данилюк розповів про головні пріоритети майбутнього бюджету на 2018 рік. Про це він говорив в парламенті під час Години запитань до уряду.

    Данилюк розповів, скільки буде виділено відомствам коштів на наступний рік.

    Оборона і безпека. "Витрати – 5% ВВП, тобто близько 160 млрд грн. Важливий не тільки рівень фінансування, а й реформа армії", – сказав він.

    Дипломатія. "Роль дипломатії стає надважливою в умовах гібридної агресії і переорієнтації економіки на нові ринки", – сказав Данилюк. За його словами, виділять 4,5 млрд - гроші підуть на відстоювання державних інтересів і в світі і на поліпшення іміджу країни.

    Соціальний захист. Планується виділити 133 млрд грн, які "спрямують на адресні субсидії".

    Зарплата і прожитковий мінімум. Останній пункт зросте на 9%, мінімальна ж зарплата з 1 січня зросте до 3723 грн.

    Освіта. З бюджету-2018 виділять 218 млрд грн. Зарплата вчителям 2018-го зросте на 25%. "Це має бути невід'ємною частиною реформи освіти. Але також потрібна імплементація ухваленого закону про реформу освіти", – сказав Данилюк.

    Культура. За його словами, уряд пішов від залишкового принципу фінансування цієї сфери.

    Охорона здоров'я. Витрати на цю сферу збільшили на 11% і становлять 114 млрд грн. Міністр закликав Раду схвалити медреформу.
    Аграрно-промисловий комплекс та фермерство отримають 7,3 млрд грн. "Гроші планується направити на розвиток сільського господарства", – заявив Данилюк.

    Інфраструктура і енергоефективність. Проектом бюджету передбачено 44 млрд грн плюс 5,4 млрд грн міжнародних донорів.

    Енергоефективність буде підкріплена 800 млн грн плюс стільки ж від міжнародних донорів.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким буде реальний курс долара у 2018 році

    Також міністр під час виступу в Раді закликав прийняти пенсійну реформу. Серед основних напрямків Данилюк назвав інституційну реформу Державної фіскальної служби (ДФС) і запуск Служби фінансових розслідувань.

    Як заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Василь Амельченко, найспірнішими є показники міжбюджетних відносин, зокрема надання місцевим бюджетам повноважень на реалізацію пільг з ЖКГ без відсутності їм компенсацій.

    Амельченко зазначив, що за такою ж схемою з цього року місцеві бюджети працюють з пільгами на проїзд "і залишається багато проблемних питань".

    Також заступник голови Комітету назвав серед спірних моментів проекту бюджету питання фінансування освітніх установ, будівництва та ремонту доріг, а також зменшення медичних субвенцій місцевим бюджетам.

    "Дохідна частина проекту написана з урахуванням індексації деяких податків і підвищення акцизів до рівня ЄС. Це означає, що реалізація дохідної частини бюджету залежить від ухвалення відповідних законопроектів", – вказав Амельченко на те, що податкові зміни все-таки будуть.

    Як зазначив наприкінці представлення бюджету-2018 спікер Верховної Ради Андрій Парубій, зараз робота з документом переходить до профільного парламентського комітету. Як відомо, згідно з Бюджетним кодексом, до 20 жовтня Верховна Рада повинна буде провести перше, а до 20 листопада – і друге читання.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми