Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

РФ і Китай готують "удар" по курсу долара

  • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: РФ, Китай

    Нафта забезпечує силу долара, однак ф'ючерсні контракти на сиру нафту, номіновані в юанях, сприятимуть більшому використанню цієї валюти в світовій торгівлі. Хоча впливу Китаю на ринок сирої нафти ще недостатньо для того, щоб похитнути провідну позицію долара, але у Китаю є довгостроковий план, а головне те, що Китай вже став важливою країною-імпортером сирої нафти в світі. Аж до того, що навіть продавці сланцевої нафти з Америки сподіваються швидко зайняти китайський ринок, і все це дає китайському юаню хороші можливості.

    6837_236329739.jpg (31.55 Kb)

    Провідний економіст «Хай фріквенсі економікс» (High Frequency Economics) Карл Вайнберг вважає, що «скоро настане момент, коли ціни на нафту будуть встановлені в юанях».

    У нашому мінливому світі сильний «задає тон», а слабкий дотримується його. З 1944 року до сьогоднішнього дня Бреттон-Вудська система закріпила за доларом позицію гегемона. Долар управляє світовою економікою вже більше 70 років, однак у багатьох країнах, особливо в нафтовидобувних, ніколи не припинявся рух за дедоларизацію.

    Насправді, за останні кілька років деякі держави, які оспорюють положення долара як резервної валюти, активно шукають спосіб відмови від нього. Наприклад, Росія і Китай в торгівлі нафтою створили бездолларовую середу. Ці дві країни також збільшують видобуток і отримання матеріальних запасів золота, щоб захиститися від обвалу долара.

    Золотий запас Росії та Китаю перевищує американський, і це може похитнути домінуюче становище США у світовій економіці

    Що займає лідируючі позиції сінгапурський трейдер золота «БулльонСтар» BullionStar і експерт по дорогоцінним металам Ронан Менлі (Ronan Manly) заявив, що накопичення золота Китаю і Росії можна розглядати як крок до звільнення від стратегії регулювання світової економіки доларом. Ці дві країни зараз активно створюють золотий запас, і в майбутньому можливе повернення до золотого стандарту і поворот до того, що долар перестане керувати світом.

    У серпні минулого року Німеччина прискорила процес повернення своїх золотих резервів. Причиною цьому послужили переживання з приводу того, що долар нічим не забезпечений, до того ж США вже не ті, що були після закінчення Другої світової війни. Золото зазвичай вважається хедж-фондом в період економічної нестабільності. Завершивши процес повернення золота, Німеччина зможе не побоюватися загрози бути «захопленої» доларом.

    Статистика «Росії сьогодні» показує, що Китай і Росія за минулі 10-15 років активно збільшували золотий запас. Десять років тому, за офіційними даними, золотий резерв країн становив приблизно 400 тонн (зверніть увагу, що ці дані отримані з офіційно опублікованої статистики, і не включають кількість громадських запасів - прим. Автора), а зараз Китай і Росія разом володіють приблизно 3670 тоннами золота.

    Чому США неодноразово відмовляли Китаю в поверненні раніше терміну золотих запасів, що знаходяться в Америці?

    Ронан Менлі зазначає, що якщо говорити про Китай і Росії, то золото - це єдиний монетарний актив, який може надати незалежність від долара. Можливо, що через велику кількість каналів з купівлі золота, обидві сторони можуть володіти ще більшою кількістю цього дорогоцінного металу, ніж в їх офіційних резервах. Якщо Росія і Китай складуть свої золоті запаси разом, то загальний розмір перевищить американський. Це як мінімум означає, що долару і місця США в світовій економіці може бути завдано серйозного удару.

    За даними інтернет-видавництва «Китайська мережу BW» (BWChinese, Chinese Business Wisdom), в недавньою статистикою Всесвітньої ради по золоту виявлено, що аж до грудня 2017 року, в рейтингу за обсягом золотого резерву на першому місці опинилися США з запасом 8133,5 тонн, що становить 75% від світового запасу. На другому місці знаходиться Німеччина з 3373,6 тоннами, і це - 69,1% від світового запасу золота. На третьому місці - Міжнародний валютний фонд, четверте і п'яте місце займають Італія і Франція відповідно. Китай розташувався на шостому місці, з запасом 1842,6 тонн, що становить від світового резерву 2,6%. Росія безперервно збільшує свій золотий запас, і йде слідом за Китаєм з 1828,6 тоннами золота і посідає сьоме місце.

    У «Китайської мережі BW» згадується, що федеральний резерв США неодноразово відмовляв Китаю в поверненні 600 тонн золота, що знаходиться в Нью-Йорку в підземному сховищі. Деякі аналітики відзначають, раніше Китай для того, щоб позбутися від американських санкцій, був змушений дати золото в якості застави. Це припущення було підтверджено в офіційних китайських ЗМІ в газеті «Міжнародні фінанси» від грудня 2017 року статтею «Скільки золота" привласнила "Америка». Повідомляється, що золоті запаси понад 60 країн частково або повністю перебувають у Федеральному резервному банку Нью-Йорка в підземному сховищі. Серед цих країн і Китай, який вивіз до Сполучених Штатів 600 тонн золота. Було виявлено, що вперше Китай передав золото на зберігання США в 1990 році.

    Однак, що цікаво, зараз Китай і Росія роблять доступним для громадськості інформацію про своїх золотих резервах. Це показує, що золото зараховується до стратегічного монетарним активом. Дві країни не приховують цю інформацію, а США якраз навпаки, до того ж вони дійсно недооцінюють стратегічну позицію золота. Зараз золото як і раніше є найбільшим ворогом долара.

    Американський радник в області геополітичної стратегії Вільям Енгдаль згадував, що в руках Китаю і Росії є сильний козир у вигляді золотого резерву (ф'ючерси на сиру нафту в юанях також закріплені на основі золота - прим. Автора). Це виклик позиції долара. У Вашингтоні і на Уолл-Стріт все прекрасно розуміють, але залишаються безсилі в цій ситуації. Стикаючись з додатковими китайсько-російськими перевагами, Вашингтон і Уолл-Стріт також не здатні створити ще один «грецька боргова криза».

    У зв'язку з цим американський президент-бізнесмен Трамп в березні 2016 року висловив свою стурбованість: «Раніше ми були дуже потужною країною, тому що були на золотому стандарті, але зараз у нас немає золота, воно пішло в інші країни». У словах Трампа, як ніби в висловлюванні Кейнса, золото - це останній безпечний і затребуваний резерв, адже все ще немає іншої кращої альтернативи для його заміни.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми