Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

НБУ анонсував дату введення нових монет

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: НБУ

    Сьогодні Національний банк України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 грн.

    1362_a8cb43562dda851f00ad24d332a084.jpg (41.83 Kb)

    Ці монети з часом замінять паперові банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу.

    Заміну банкнот розбили на 2 етапи:

    - Перший стартує 27 квітня 2018 року - в обіг введуть монети номіналом 1 та 2 грн.

    - Точна дата другого поки невідома - гроші номіналом 5 і 10 грн планують ввести наступного року.

    При цьому українці зможуть розраховуватися паперовими банкнотами до їхнього фізичного зносу.

    За планами банкірів, монети поступово замістять банкноти - друкувати додатково і поповнювати ними грошовий обіг не будуть.

    Опис монет

    Нові обігові монети матимуть сріблястий колір.

    "Працюючи над їхнІм дизайном, ми вирішили бути послідовними та зберегти портрети видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номінальною вартістю одна гривня зображений портрет князя Володимира Великого; двох гривень – князя Ярослава Мудрого; п'яти – гетьмана Богдана Хмельницького; десяти – гетьмана Івана Мазепи", - каже директор департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

    На аверсі всіх монет зображений малий тризуб, номінал, напис "Україна" в обрамленні давньоруського орнаменту.

    Вага нових монет - 5-6 г. Серед елементів захисту - дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення. - ред.) і дрібні елементи зображення, які складно відтворити в кустарних умовах. Також кожна монета матиме електромагнітний підпис - електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

    Виведення з обігу монет номіналом 1, 2, 5, 25 коп.
    Національний банк вирішив з 1 липня 2018 року вивести з обігу дрібні монети номіналом 1, 2, 5, 25 коп. Зникне 8 млрд таких монет.

    При цьому, копійки далі виконуватимуть функцію засобу платежу і грошова одиниця України - гривня - й надалі дорівнюватиме 100 коп.

    У регулятора впевнені, що виведення не матиме жодного впливу на інфляцію.

    Округлення платежів
    Для оптимізації запускають правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків:

    - сума, що закінчується від 1 до 4 коп., заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.;

    - сума, що закінчується від 5 до 9 коп., заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.

    "Наші розрахунки свідчать, що ціни від запровадження заокруглення не зміняться, а отже, реалізація цієї ініціативи не призведе до подорожчання товарів та послуг. Запровадження правил заокруглення не матиме впливу на інфляцію як прямо, так і опосередковано, оскільки йдеться про правило заокруглення всіх товарів у чеку, а не про ціни на окремі товари", - каже в.о. голови Нацбанку Яків Смолій.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми