У відомстві підрахували співвідношення розміру держборгу і ВВП України.
Співвідношення державного та гарантованого державою боргу України до ВВП за 2017 рік знизилася з 80,9% до 71,8%. Про це повідомив заступник міністра фінансів Юрій Буца.
"Вперше з 2011 року цей відсоток зменшився і став наближатися до безпечного значення в 60%. Основна причина – низький рівень дефіциту бюджету і, як наслідок, менша потреба в запозиченнях", – написав Буца на своїй сторінці в Facebook.
Він підкреслив, що істотне зростання співвідношення боргу до ВВП 2014 року – з 39,9% до 69,4% – відбулося в основному через політику "фанатів гривні по 8", що призвело до різкої девальвації, коли валютних резервів не вистачило.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин знову подорожчає
"Нинішня монетарна політика НБУ разом з нашою політикою щодо зменшення валютної складової державного боргу мінімізує ризики повторення такого сценарію в майбутньому", – упевнений Буца.
Як повідомлялося, валовий зовнішній борг України на 1 січня 2018 року становив 116,578 млрд доларів.
Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. Пікове навантаження з виплати припаде на 2019 рік. У Мінфіні вважають, що впоратися з борговим навантаженням Україні допоможе вихід на міжнародні ринки запозичень. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.
При цьому Міністерство фінансів оцінює загальні виплати за державним боргом у 2018 році за рахунок коштів державного бюджету в 305,926 млрд грн. За даними Мінфіну, 63,2% з цієї суми складуть виплати за внутрішнім боргом, а 36,8% – за зовнішнім.