Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Експерти пояснили, що буде при боргах на ЖКГ

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: борги, ЖКГ

    Кабмін на час карантину заборонив відключати українцям газ, світло і воду за несплату, нараховувати штрафи і пені. Постачальники послуг вже нарікають на великі борги – через карантин в цьому році українці повільніше погашають заборгованість.

    5475_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив, що з року в рік в Україні повторюється одна і та ж ситуація з оплатою комунальних послуг: як тільки починається опалювальний сезон, борги накопичуються, як тільки він закінчується, борги зменшуються.

    “З року в рік найбільші недоплати припадають на три місяці – листопад, грудень і січень, – каже Олег Пендзин. – Так, в листопаді 2019 року населення сплатило 48% сум за рахунками, в грудні 2019 року було сплачено 79% рахунків, в січні 2020 року було оплачено 83% рахунків. Починаючи з лютого-березня борги, як правило, поступово зменшуються, так було і в цьому році”.

    Але в 2020 році темпи погашення боргу значно нижчі, ніж в минулому. Якщо в травні 2019 року рівень оплати компослуг був в середньому “два рахунки” – 204%, то в травні 2020 року – всього 137%.

    “Це означає, що поточні борги за останній рік будуть оплачуватися більш тривалий період, аж до жовтня, початку нового отопсезона”, – аналізує Олег Пендзин.

    А керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю України Андрій Никончук робить на підставі цих цифр однозначний висновок: люди стали набагато повільніше погашати борги не тому, що не хочуть платити, а тому, що не можуть.

    “Добре, що через зниження ціни газу суми в платіжках за опалення і гарячу воду зменшилися, інакше борги не знижувалися б, а росли, – упевнений Никончук. – Але низька динаміка погашення боргів – прямий результат падіння доходів населення через епідемію коронавірусу. Коли закінчиться карантин і можна буде “відключати” послуги, перш за все газ і електроенергію, багато боржників почнуть шукати способи оплати – наприклад, реструктуризація боргів. Але кардинально це ситуацію не змінить”.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми