Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Заробітки кримчан скоротилися

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: зарплата, Крим

    Новий нормативний акт в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України з системою Євросоюзу.

    5885_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

    Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про платіжні послуги" № 1591-ІХ, ухвалений парламентом 30 червня. Він адаптує українське законодавство до правового поля Європейського Союзу, що в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України з системою ЄС.

    Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

    "Закон спрямований на модернізацію та подальший розвиток ринку платіжних послуг і сприятиме впровадженню інновацій у фінансовій сфері України", – також уточнили у президента.

    Новий закон базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів, зокрема Другої платіжної директиви (PSD2) і Директиви про електронні гроші (EMD).

    Що удосконалить новий закон
    Документ посилює захист прав споживачів платіжних послуг і забезпечує прозорість їх надання: зокрема, встановлюються вимоги до управління ризиками і аутентифікації користувача.
    В Україні буде визначено дев'ять категорій постачальників платіжних послуг і з'являться нові учасники ринку: установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуг з надання відомостей з рахунків, платіжні установи.
    Буде дев'ять платіжних послуг, зокрема дві – нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей щодо рахунків).
    Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори і деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні карти та електронні гроші.
    НБУ отримає право випускати "цифрову валюту Національного банку України" і зможе створити регуляторну "пісочницю" – платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях. Це передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами і розуміння їхніх потреб.
    Закон створює умови для впровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking), яка повинна об'єднати різних постачальників платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему. Open banking має запрацювати в Україні в 2023 році.
    Посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами і засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій, що має мінімізувати кібершахрайство.
    Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію через 12 місяців, за винятком окремих статей.

    Ми також писали, що найбільші банки і фінансові компанії Європи збираються створити нову платіжну систему, щоб зруйнувати домінування США у цій сфері.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми