Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Нові правила торгівлі в Інтернеті: за що можуть заблокувати

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: торгівля, інтернет

    За порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.

    4776_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    В Україні з'являться нові правила для інтернет-торгівлі. Тепер підприємцям доведеться обов'язково розміщувати інформацію про себе і продукцію, а за недотримання правил, за запитом Держспоживслужби, блокуватимуть провайдери.

    Про це повідомляє пресцентр Міністерства економіки.

    Законопроєкт про захист прав споживачів зараз перебуває на розгляді Кабміну. Він покликаний запровадити дієві механізми з регулювання інтернет-комерції. Зокрема, визначаються терміни "електронний торговельний майданчик (маркетплейс)" і "електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)".

    До того ж, за порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.

    "Держспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до сайту суб'єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів і яких неможливо ідентифікувати", – уточнює Мінекономіки.

    Що ще зміниться?
    Також міністерство розробляє платформу "Е-споживач" для інтернет-продавців. Вона дозволить ідентифікувати підприємця шляхом надання йому статусу Держспоживслужбою "Перевірений продавець".

    Також передбачається:

    створення Єдиного реєстру продавців у сфері електронної комерції;
    введення ідентифікації і верифікації продавців.
    Нагадаємо, що платформа для продажу хендмейд-товарів Etsy зупинила реєстрацію нових продавців з України і близько десяти інших країн. Причиною стали оновлені правила платформи – магазини тепер можна запускати тільки користувачам з країн, в яких доступна платіжна система Etsy Payments. Ні Україна, ні сусідні Білорусь та Росія до числа цих країн не відносяться.

    Відсутність важливих для інтернет-торгівлі платіжних систем – не нова проблема для українців. Наприклад, PayPal не захотів заходити в Україну, а саме ця платформа використовується в більшості приватних платежів за кордоном. До того ж, вона потрібна для оплати роботи фрілансерів і для закупів в інтернет-магазинах. PayPal використовують понад 230 млн осіб в двох сотнях країн світу. Але в Україні грошові перекази працюють тільки "на вихід" – відправити гроші можна, а прийняти ні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми