За порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.
В Україні з'являться нові правила для інтернет-торгівлі. Тепер підприємцям доведеться обов'язково розміщувати інформацію про себе і продукцію, а за недотримання правил, за запитом Держспоживслужби, блокуватимуть провайдери.
Про це повідомляє пресцентр Міністерства економіки.
Законопроєкт про захист прав споживачів зараз перебуває на розгляді Кабміну. Він покликаний запровадити дієві механізми з регулювання інтернет-комерції. Зокрема, визначаються терміни "електронний торговельний майданчик (маркетплейс)" і "електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)".
До того ж, за порушення будуть обмежувати доступ до сайту, де ведеться торгівля.
"Держспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до сайту суб'єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів і яких неможливо ідентифікувати", – уточнює Мінекономіки.
Що ще зміниться?
Також міністерство розробляє платформу "Е-споживач" для інтернет-продавців. Вона дозволить ідентифікувати підприємця шляхом надання йому статусу Держспоживслужбою "Перевірений продавець".
Також передбачається:
створення Єдиного реєстру продавців у сфері електронної комерції;
введення ідентифікації і верифікації продавців.
Нагадаємо, що платформа для продажу хендмейд-товарів Etsy зупинила реєстрацію нових продавців з України і близько десяти інших країн. Причиною стали оновлені правила платформи – магазини тепер можна запускати тільки користувачам з країн, в яких доступна платіжна система Etsy Payments. Ні Україна, ні сусідні Білорусь та Росія до числа цих країн не відносяться.
Відсутність важливих для інтернет-торгівлі платіжних систем – не нова проблема для українців. Наприклад, PayPal не захотів заходити в Україну, а саме ця платформа використовується в більшості приватних платежів за кордоном. До того ж, вона потрібна для оплати роботи фрілансерів і для закупів в інтернет-магазинах. PayPal використовують понад 230 млн осіб в двох сотнях країн світу. Але в Україні грошові перекази працюють тільки "на вихід" – відправити гроші можна, а прийняти ні.