Фінанси. Гроші. Валюта, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні банки масово блокують рахунки: назвали нову причину

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: блокування рахунку, криптовалюта

  В Україні банки блокують рахунки після купівлі криптовалюту. Це може відбуватися у двох випадках.

  2500_22.jpg (96.22 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі. Жоден український банк не блокує рахунок свого клієнта тільки за те, що він купує чи продає криптовалюту (якщо це відбувається нерегулярно і на невеликі суми). Ба більше, як розповідають представники банків, ці операції проходять як звичайні перекази, тому найчастіше банк навіть не знає про те, що за переказ відбувся.

  Заблокувати переказ можуть у тому випадку, якщо банк вважатиме операцію нетиповою (наприклад, через велику суму)
  Ці платежі та перекази проходять звичайну перевірку з використанням ризикоорієнтованого підходу. Наприклад, якщо автоматична система контролю визначить операцію як нетипову, ризиковану (це буде для клієнта незвично велика сума), переказ можуть заблокувати. Тоді у клієнта можуть попросити пройти верифікацію через "Дію".

  Ще одна можлива причина блокування рахунку після покупки криптовалюти – ви продали биткоин шахраям
  Існують десятки чи навіть сотні способів заволодіти чужим рахунком або вмовити жертву переказати свої кошти. Шахраї часто використовують рахунки "мулів" (тобто купують в українців їхні банківські картки з доступом до додатка та використовують їх аби отримати від жертви кошти й одразу ж їх вивести).

  Найкращий спосіб "вивести" вкрадене: купити криптовалюту. Якщо ви вирішили продати свій біткоїн без участі біржі, а безпосередньо продавцю, ви легко можете натрапити на шахрая. Йому потрібно якнайшвидше вивести кошти з картки, поки жертва не встигла поскаржитися в банк та поліцію. Злочинець готовий заплатити за ваш біткоїн навіть більше від ринкової ціни. Головне: позбутися вкрадених коштів і натомість отримати криптовалюту, яку неможливо відстежити.

  Однак після такого продажу біткоїна ваш рахунок неодмінно заблокують. Жертва шахрайської схеми звернеться в банк і поліцію. Простежать операції і виявиться, що вкрадені кошти переказали саме на ваш рахунок.

  У службі підтримки ПриватБанку OBOZ.UA пояснили: рахунок можуть розблокувати після перевірки. "Може бути блокування переказу, але це зупинка операції. Тоді до вас прийде повідомлення з проханням надати документи для розблокування транзакції", – розповідає співробітниця служби підтримки. Якщо надати банку всю необхідну інформацію, переказ (або рахунок) розблокують.

  Йдеться про таку інформацію:

  нікнейм продавця на біржі (скриншот із сайту);
  нікнейм покупця на біржі (скриншот із сайту);
  угода-ордер із сайту (скриншот);
  назва сайту (скриншот);
  скриншоти-ордери з назвою біржі (скриншот із сайту);
  скриншот, на якому видно справжнє ім'я покупця і відправника.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми