За словами фінансових експертів Україна зараз знаходиться у передефолтному стані.
За останні два місяці банки підняли річні відсотки на депозити у гривні та доларі.
"Платинумбанк" пропонує 27% річних на депозит, банк "Таврика" - 24%. У липні ці банки нараховували 19-12 %. На доларові депозити відсотки збільшилися до 12% річних.
"При цьому ажіотажу на депозити немає. Люди зберігають гроші вдома, бо не довіряють ні банкам, ні владі, - каже член Комітету Верховної Ради України з питань фiнансiв i банківської діяльності Святослав Аржевітін. - Банки суттєво підвищили відсотки, бо гривня почала ще більше знецінюватися — за неї можна купити на третину менше, ніж півроку тому. Подорожчав хліб, імпортна техніка. Золотовалютні резерви Нацбанку майже вичерпані. За рік вони зменшилися майже на 10,7 мільярдів доларів — із 38 до 29 мільярдів. Аби їх хоч трохи наповнити, Нацбанк хоче купити іноземну валюту у населення, бо Міжнародний валютний фонд і Росія вже позик не дадуть".
Сьогодні українці зберігають вдома приблизно 400 млрд грн. Аби цими грошима перекрити недостачу коштів у золотовалютному резерві, Кабмін і Верховна Рада хочуть ввести нові податки.
"Депутати минулого тижня протягували у Раді законоепроект про 15-відсотковий податок на продаж валюти, комісію за переказ іноземної валюти понад 150 тис. грн. Але це вже крайні методи, їх застосовують, бо Україна у переддефолтному стані. Наступний крок — продаж газотранспортної системи та землі. Зараз курс гривні опустився найнижче за рік — 8,24 гривні за долар. Є велика ймовірність, що за найгірших обставин курс опуститься за наступні півроку на 30 відсотків. Це якщо МВФ не дасть чергової позики"..
Сьогодні українці зберігають вдома приблизно 400 млрд грн. Аби цими грошима перекрити недостачу коштів у золотовалютному резерві, Кабмін і Верховна Рада хочуть ввести нові податки.
Додати коментар