Фінанси. Гроші. Валюта, Податки та законодавство Автор: Ната Друкувати

Відтепер банкрутуватимемо по-новому

  • .  → Ключові теги: Фінанси, гроші, законодавство

    З 19 січня 2013 року в Україні набуває чинності нова редакція Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

    383431198.jpgЗаконом вводиться чимало нових новел у сфері банкрутства, повідомляє Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції.

    Серед нововведень — зміну статусу арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Так, арбітражний керуючий стає суб’єктом незалежної професійної діяльності. У зв’язку з цим ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) втратять чинність. Натомість, з 19 січня 2013 року Міністерство юстиції як державний орган з питань банкрутства розпочне видавати свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Особам, які до набрання чинності нової редакції Закону, отримали ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), Закон надає можливість протягом шести місяців безоплатно замінити таку ліцензію на свідоцтво.

    Крім того, Законом підвищено вимоги до арбітражного керуючого. Зокрема, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну або економічну освіту, стаж роботи за фахом не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти, пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит.

    Позитивним аспектом з удосконалення професійного рівня арбітражних керуючих стане обов’язок арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) підвищувати кваліфікацію один раз на два роки. Порядок підвищення кваліфікації встановлюється державним органом з питань банкрутства. А неупередженість арбітражних керуючих буде гарантуватись розподілом справ автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

    Законом запроваджується Єдиний реєстр арбітражних керуючих, формування якого забезпечуватиметься державним органом з питань банкрутства. Доступ до інформації Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України буде здійснюватись через мережу Інтернет на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції як державного органу з питань банкрутства. Реєстр забезпечуватиме можливість пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування даних на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів. Така функція забезпечуватиметься цілодобово, без обмежень та стягнення плати.

    Ще однією позитивною новелою, передбаченою новою редакцією Закону, є перенесення моменту введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, а також стадії порушення справи про банкрутство у підготовче засідання (під час якого суддя з викликом сторін зобов’язаний розглянути заяву про порушення справи про банкрутство, відзив боржника та оцінити надані ініціатором справи докази неплатоспроможності на предмет їх достовірності). Таке відтермінування стадії порушення справи про банкрутство сприятиме прийняттю господарськими судами виважених рішень щодо порушення справи про банкрутство та дасть можливість запобігти вчиненню шкоди особі, стосовно якої подано заяву про порушення провадження у справі про банкрутство, коли наведені в заяві обставини перевіркою не підтвердилися, а також кредиторам, які можуть постраждати від безпідставно запровадженого мораторію.

    Положення нової редакції Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” застосовуватимуться господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом (це визначено Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов’язань”). Разом з цим, положення нової редакції Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, будуть застосовуватись господарськими судами й під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

    Як повідомляє Департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції, запровадження нової редакції Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є початком наступного етапу розвитку нормативного регулювання сфери банкрутства, що передбачає створення відповідної підзаконної нормативної бази та вироблення практики його застосування.

    Нагадаємо, повноваження з формування та забезпечення реалізації державної правової політики з питань банкрутства були покладені на Мін‘юст Указом Президента від 6 квітня 2011 року N 395/2011. Даним Указом Глава держави затвердив Положення про Міністерство юстиції України.

    Нагадаємо, Закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" було прйинято 14 травня 1992 року.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми