Українські торговці нарощують продажі в 2016 р.
“Більшість рітейлерів говорять про зростання продажів в середньому на 20%. Однак з прибутками не так вже й добре”, – розповів на Retail & Development Business Summit 2016 президент групи компаній MTI Володимир Цой.
Йдеться про офіційні прибутки після сплати податків.
“Половина роздробу працює через фізосіб-підприємців (ФОП). Так, все легально. Але якщо ми хочемо працювати як в Європі, то повинні платити податки на рівних і підвищувати капіталізацію”, – зазначив Цой.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В НБУ запевняють, що транш МВФ тримається "на волосині"
Крім того, рітейлери говорять про необхідність відпрацювання правил роботи для компаній, що працюють в сегменті інтернет-торгівлі.
“Кожний поважний рітейлер сьогодні має свій магазин, це світова тенденція, Україна не виняток. У деяких сегментах, наприклад, IT-бренди, ми навіть випереджаємо інші країни з продажу в Мережі”, – зазначив Цой.
Він вважає, що цей сегмент страждає найбільше від транскордонної торгівлі. Адже посилку з іноземного інтернет-магазину вартістю до 150 євро можна отримати без мита і ПДВ.
“Якщо враховувати націнку магазину – до 15%, то ми отримаємо близько 220 євро. Це та ціна, в яку вкладається будь-який гаджет”, – говорить Цой.
Таким чином, прибуток від купівельної активності наших громадян отримують зовсім не в Україні.
“Не варто недооцінювати обсяг ринку інтернет-торгівлі. У минулому році українці отримали близько 30 млн посилок з-за кордону, в цьому очікується – 50 млн. Причому 80% доставок – це товари, які продаються в магазинах”, – зауважив Цой.
Експерт пропонує знизити ціну безмитної посилки до 22 євро.
“Якщо ми йдемо в Європу, то і повинні працювати за їхніми правилами. А ЄС дуже жорстко захищає свій ринок від транскордонної торгівлі, обмежуючи її тими ж 22 євро”, – сказав Цой. І запевнив, що при зниженні потоку посилок з-за кордону логісти побачать сплеск внутрішнього посилкового потоку.