Індустрія та великий бізнес, Бензин та енергетика Автор: Ната Друкувати

Ахметов "футболить" вугледобувні підприємства

  • .  → Ключові теги: Індустрія, Рінат Ахметов, Енергетика

    Директори аж п'ятьох державних вугледобувних підприємств скаржаться Міністерству енергетики на те, що ДТЕК Ріната Ахметова не приймає їхню продукцію до збуту.

    iaprepa.jpg"З 22 січня теплові електростанції "ДТЕК Західенерго" і "ДТЕК Дніпроенерго" перестали приймати їхню продукцію", - скаржаться директори.

    Контрольні пакети акцій обох генеруючих компаній у 2011-2012 роках були приватизовані, після чого вони увійшли в "Донбаську паливно-енергетичну компанію" (ДТЕК) Ріната Ахметова.

    До кінця січня вони були основними споживачами вугілля з шахт, керівники яких поскаржилися в Міненерговугілля.

    Гендиректори просять Міненерговугілля вирішити питання зі збутом і сприяти у відвантаженні вугілля, щоб уникнути зупинки роботи підприємств.

    Все вугілля державних шахт викуповує держпідприємство "Вугілля України", у якого, в свою чергу, укладено договір про його поставку з вугільним трейдером Ахметова "ДТЕК Трейдинг".

    Директор "Вугілля України" Володимир Соколов стверджує, що за договором "ДТЕК Трейдинг" до грудня 2013 року зобов'язаний закупити у його компанії 2 мільйони тонн вугільної продукції марки "Г" - по 166,6 тисячі тонн на місяць.

    Компанії Ахметова цей контракт обійдеться в 1,656 мільярда гривень..

    Після того як "ДТЕК Трейдинг" перестав приймати продукцію "Вугілля України", без ринків збуту залишилися державні підприємства: "Первомайськвугілля", "Лисичанськвугілля", "Луганськвугілля" в Луганській області, "Львіввугілля", "Волиньвугілля" та шахта "Надія" у Львівській області, "Донецька вугільна енергетична компанія" в Донецькій області.

    "Збувати його їм більше нікуди - цей тип вугілля використовується тільки ТЕС ДТЕКу. На зовнішніх ринках попиту на нього немає", - каже Соколов.

    Розбіжності з "ДТЕК" поставили державні шахти на межі зупинки.

    У свою чергу представники ДТЕК в ситуації, що склалася звинуватили Міненерговугілля, яке не затвердило енергетичний прогнозний баланс на 2013 рік.

    "Шахтарі не знають, скільки їм треба добути вугілля, а ТЕС - скільки вугілля їм потрібно для вироблення електроенергії", - пояснює начальник департаменту зі зв'язків із громадськістю ДТЕК Юлія Шиліна.

    За її словами, в таких умовах товарний оборот вугілля ускладненний, а енергетики та шахтарі не можуть нормально планувати свою роботу.

    У Міненерговугілля не змогли надати офіційну відповідь на запитання видання.

    Радник міністра енергетики Сергій Кузяра говорить, що прогнозний баланс повинен бути підписаний прем'єр-міністром Миколою Азаровим до 10 лютого.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми