Цінні метали продовжують залишатися найбільш надійними на ціновому та валютному ринку.
Про це заявив начальник управління регіональних продажів Авант-Банку Олександр Самокиш.
"Під час економічних смут вартість цих металів завжди підвищується. А враховуючи нестабільність долара і євро в Україні, золото і срібло залишаються найбільш надійними об'єктами для вкладень", – наголосив він.
Через значний прибуток, який дають цінні метали, українці з заохоченням тримають депозити в золоті.
Наразі, лише 15 банків в Україні активно займаються операціями з дорогоцінними металами. Проте, кількість банків, які пропонують своїм клієнтам тримати депозити в золоті чи сріблі ще менша.
"Пов'язано це з тим, що будь-яка операція із залучення ресурсів передбачає подальше розміщення банком цих ресурсів. А кредитування в золоті у нас сьогодні слабо розвинене", – розповідає Самокиш.
Головний аргумент, чому ж люди все таки несуть цінні метали під депозити до банків, Самокиш говорить про те, що "золото стабільно дорожчає".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ вирішив підняти вартість цінних металів для українців
Проте, аби зберігати цінні метали під депозити, краще за все купувати їх у тому ж банку, де збираєшся відкрити депозит.
Вкладникам золотих депозитів він радить купувати злиток в тому ж банку, де вони планують відкривати депозит. "Розрахунок на те, що купиш там, де подешевше, а потім покладеш туди, де вище депозитна ставка, може не виправдатися, тому що найчастіше по "чужим" злиткам банки занижують процентну ставку", – наголосив він.
Проте, за нещодавньою постановою НБУ обмежив видачу банківських металів через каси фінустанов. Таким чином на сьогоднішній день можливо придбати лише злиток вагою 1 г, 2,5 г і 5 г.
До цього часу найбільший попит серед населення мали злитки вагою 50-100 г. Це пов'язано з тим, що у ціну злитку вже входила мінімальна вартість роботи з виготовлення. Проте, вага цінних металів теж має значення: чим важче злиток, тим дешевше в ньому грам золота, і навпаки.
Таким чином, НБУ зробив доступним процедуру, згідно якої за кожен грам цінного металу доводиться сплачувати все більше коштів, а це в свою чергу може призвести до того, що "золота валюта" з'явиться на чорному ринку. Натомість, клієнти, які схочуть забрати свої золоті вклади у банку, зможуть отримати лише 5 г золотого вкладу в день.