Нерухомість та земля, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ВПО спіткала серйозна проблема

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ВПО, житло

    Більшість українців вважає, що держава недостатньо підтримує переселенців у вирішенні житлового питання, через що деякі готові повернутися на окуповані території. Розширення програм єВідновлення та єОселя може значно поліпшити ситуацію та сприяти поверненню людей на підконтрольні Україні землі.

    1224_67744.jpg (.95 Kb)

    Про це заявила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. За результатами опитування, проведеного компанією Active Group, значна частина переселенців висловила готовність повернутися навіть у тимчасово окуповані території, якщо не буде вирішене питання житла на підконтрольних територіях.

    Результати опитування свідчать про критичну оцінку з боку громадян щодо роботи держави у сфері забезпечення житлом ВПО. Лише 2,2% респондентів вважають, що держава робить все можливе для повернення переселенців на підконтрольні Україні території. Більше третини (34,9%) відповіли, що держава "скоріше недостатньо" сприяє цьому процесу, а ще 22,8% заявили, що держава "категорично недостатньо" допомагає.

    За словами Шуляк, основними факторами, які сприяли б поверненню переселенців, є доступ до житла, можливість працевлаштування та прозорі державні інституції. Особливо важливо, щоб люди, чиє житло зруйноване на окупованих територіях, могли знайти новий дім на територіях, підконтрольних Україні. Програми єВідновлення та пільгова іпотека єОселя вважаються одними з ключових для забезпечення переселенців житлом.

    Шуляк зазначає, що необхідно розширити програму єВідновлення, яка надає фінансову підтримку для облаштування житла, щоб забезпечити можливість облаштування на підконтрольній частині України для тих, хто втратив домівки внаслідок війни. Крім того, уряд може вдосконалити умови участі ВПО в програмі пільгової іпотеки єОселя, знизивши відсоткову ставку з 7% до 3% та розмір першого внеску до 15%. Це дозволило б зробити програму доступнішою для переселенців.

    Українські парламентарі попереджають, що російські окупанти часто обіцяють повернення житла або фінансові компенсації тим, хто готовий повернутися на окуповані території. Зокрема, пропаганда обіцяє переселенцям компенсації за втрачене житло, намагаючись залучити їх до окупованих територій. Однак, як показує досвід, більшість цих обіцянок так і залишаються невиконаними, залишаючи людей у ще складніших умовах.

    Щоб зробити житло доступнішим, в іпотечній програмі єОселя вже внесено певні зміни. Так, для молодих людей віком до 25 років розмір першого внеску знижено з 20% до 10%. Також з грудня 2024 року найближчі родичі ВПО, такі як чоловік, дружина, батьки чи діти, зможуть придбати житло за цією програмою, хоча і під стандартну ставку 7%.

    Розширення житлових програм та покращення їх доступності для ВПО є критично важливими для України. Водночас, окрім іпотеки та фінансової допомоги, важливо створювати умови для розвитку державних та муніципальних житлових програм, що можуть запропонувати переселенцям тимчасове або постійне житло на доступних умовах.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми