Київський ринок нерухомості практично стоїть без прогресу, власники не понижують ціни, а покупці не готові купувати.
Найбільше страждає від теперішньої ситуації вторинний ринок, оскільки він прив'язаний до долара.
За даними компанії ARPA Real Estate, за дев'ять місяців цього року в Києві купили лише 4,3 тис. квартир, що в три рази менше показника за відповідний період 2013 р.
Найкращий маркетинговий інструмент зараз - це ціна, стверджує заступник директора з маркетингу будівельної компанії "Міськжитлобуд" Ангеліна Деревльова. Багато забудовників змушені фіксувати ціни на квартири за пільговим курсом, наприклад 11,5 UAH/USD. Це дає свої плоди. На думку Деревльової, зменшення вартості житла в доларах на 20 % призводить до активізації продажів. "Зараз люди готові купувати нерухомість за ціною від 12,5 тис. грн до 16,5 тис. грн за квадратний метр", - підсумовує вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В кримських українців хочуть забрати їхні дачі
Столичні забудовники змінюють умови розстрочення (наприклад, вводять варіанти 0 % на обмежений термін виплати), коригують умови покупки і перший внесок, розповідає керівник відділу продажів порталу аddress.ua Світлана Пешко. Наприклад, у житловому комплексі "Чайка" надають безпроцентну розстрочку на споруджуване житло до кінця цього року. Початковий внесок становить 50 % від вартості квартири. У відділі продажів житлового комплексу "Комфорт Таун" розповіли, що перший внесок на житло складає до 10 років, а до моменту введення об'єкта в експлуатацію пропонується безвідсоткова розстрочка платежу. Після цього залишок суми надається в кредит строком на 10 років під 10 % річних з прив'язкою до курсу валют. "Безумовно, деякі гравці намагаються пристосуватися і пропонують інші способи залучення клієнтів. Наприклад, рекомендують знижки, відсоток яких прив'язаний до річниці компанії і т. д.", - додає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.
Ключовим важелем, що впливає на такі дії, є зменшення попиту, що стимулює забудовників йти назустріч клієнтам.