Більше половини покупців обирають квартири на первинному ринку нерухомості.
Українці віддають перевагу житлу в новобудовах. За оцінками фахівців, більшість угод укладається саме на первинному ринку нерухомості. Покупців приваблює розвинена інфраструктура, нові інженерні комунікації та сучасні стандарти будівництва.
Проте, є й певний ризик. Так, лише в столиці нині десятки заморожених майданчиків. Тому, аби не викинути гроші "на вітер", фахівці радять переконатися у надійності забудовника: знайти інформацію про нього у мережі, почитати відгуки на форумах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти: ціни на житло в Києві почнуть різко знижуватися
Також слід звернути увагу на вартість житла. Занадто низька ціна може свідчити про ненадійність забудовника. Тож потрібно порівняти вартість подібних квартир в інших комплексах, а також — побувати на будмайданчику, перевірити дозвільні документи та договір на оренду землі.
Крім того, юристи радять уважно перевірити договір із забудовником. У ньому має бути зазначений термін здачі в експлуатацію та відповідальність за його порушення, виписані умови оплати та остаточна вартість житла. За відсутності хоч одного з цих пунктів, укладати угоду фахівці не радять.