Нерухомість та земля Автор: RomanK Друкувати

Знесення "хрущовок": як вирішиться питання

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нерухомість, хрущовки

    За словами експерта, кожна подібна ситуація вимагає розумного врегулювання.

    1178_2_hr.jpg (67.19 Kb)

    У питанні знесення старих будинків, в тому числі і т.зв.. "хрущівок", та будівництва сучасних багатоповерхівок одним з головних каменів спотикання є згода всіх мешканців. І навіть незважаючи на бажання більшості власників квартир отримати нове житло, право окремих людей, які хотітимуть зберегти свою поточну житлоплощу, гарантує закон.

    Про це розповів юрист з нерухомості Георгій Валієв.

    За словами експерта, в таких випадках питання по кожному з незгодних мешканців потрібно буде вирішувати через суд.

    "Тут норми (законодавства – Ред.) суперечитимуть одна одній. Є обґрунтованість права власності на квартиру, і вона досить сильна. Без судового рішення якоїсь загальної практики не буде. На мою думку, місто упреться в необхідність підкріплення своїх дій судовими рішеннями. А якою буде судова практика – поки невідомо", – вважає Валієв.

    При цьому мешканці, навіть якщо їх більшість, що не проти знесення будинку і хочуть нові квартири, не мають законної підстави тиснути на своїх сусідів.

    "Вони мають право розпоряджатися своєю квартирою, але не всім будинком. Якщо вони хочуть змінити свої житлові умови, вони можуть продати своє житло і придбати нове, те, яке вони хочуть", – доповнює юрист.

    За словами експерта, питання знесення і спорудження нових житлових будинків, переселення мешканців завжди були і будуть непростою дилемою. І вирішити кожну з них можна буде лише за допомогою розумного врегулювання ситуації місцевою владою.

    "Всім не догодиш. Але тут має бути держава у вигляді органів місцевого самоврядування, які виступатимуть арбітрами між громадою, жителями і забудовниками, які зводитимуть будинки і отримуватимуть від цього вигоду. Треба, щоб ці забудовники могли пропонувати цікаві пропозиції мешканцям", – підсумовує експерт.

    Нагадаємо, у Київській міській державній адміністрації повідомили, що зараз питання знесення старих будинків стримують неврегульовані питання в законодавстві. Крім того, важливим фактором є вимога 100% згоди на відселення власників реконструйованих приміщень.

    Питання з незгодними мешканцями хочуть вирішити на законодавчому рівні. Так, в новому законопроекті, який розробляє Мінрегіонбуд, зазначено, що для початку реконструкції потрібна згода тільки 75% мешканців, а не всіх.

    Раніше ми повідомляли, що за офіційною інформацією Мінрегіону, на кінець 2017 року в Україні більше 50% житлового фонду застаріло і потребувало реконструкції, а 7,5% (75 млн м кв) і зовсім були непридатні для життя.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми