Президент пояснив, що означає повноцінне право володіння земельними ділянками.
Пропонована владою модель ринку землі в Україні передбачає, що сільгоспугіддя зможуть купувати і продавати тільки українські фізичні та юридичні особи. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на зустрічі з українськими аграріями в четвер у Києві. Така ж умова доступу іноземців до українських полів, якураніше озвучували в Кабміні.
"Хочу розвіяти кілька міфів. Перше – земля належить українцям. У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати або продавати землю зможуть тільки українські громадяни або українські компанії", – сказав Зеленський.
Також він запевнив, що земля – це власність українських громадян.
"Страшилки про китайців, арабів або інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами – це маячня. Земля – це власність громадян. Але у них, нарешті, має з'явитися не гібридне, а повноцінне право власності на свою землю. Повноцінне – це право володіти, користуватися і розпоряджатися землею", – пояснив голова держави.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський виставив Кабміну чіткий термін відкриття ринку землі. Очільник держави на зустрічі з топ-чиновниками 2 вересня також призначив відповідальних за проведення земельної реформи. Після цього відбулося перше засідання Кабміну Гончарука.
Мораторій на продаж земель с/г призначення був введений у 2001 році, а з 2002-го заборона почала діяти як тимчасовий захід – для створення інфраструктури ринку землі. З тих пір його щорічно продовжують. Востаннє закон про продовження мораторію підписав п'ятий президент України Петро Порошенко у лютому-2019 (документ діє до лютого 2020 року).
Якщо у Верховній Раді і вирішать зняти мораторій, ситуацію це не змінить, тому що парламент спочатку повинен розглянути і ухвалити закон "Про обіг земель", який би врегулював всі аспекти продажу ділянок. Зараз такий закон знаходиться тільки на стадії розробки і обговорення.