Згідно з даними Держстату за перше півріччя, кількість квадратних метрів житла, введеного в експлуатацію в столиці, просіла на 41% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Причини падіння експерти пов’язують, в тому числі, і з реформою ДАБІ.
При цьому індекс будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) зменшився за 7 місяців цього року в порівнянні з січнем-липнем 2019 року всього на 5,9%.
“Ці дані говорять, що ринок живе і активно розвивається”, – зауважила Ангеліна Деревльова.
Приміські об’єкти за ціною столичних. У передмісті Києва собівартість будівництва в середньому на 15-20% нижча, ніж в Києві, переважно за рахунок якості використовуваних матеріалів і поверховості будівництва.
При цьому приміські об’єкти, в яких використовуються більш якісні матеріали (бізнес-клас), вартість будівництва порівнянна з київськими об’єктами аналогічного класу.
“У міру активізації робіт на будмайданчиках, до середини вересня стала помітна цінова динаміка на будматеріали”, – розповіла Вікторія Нерода.
Беруть більше часу “на подумати”. У 2021 році кількість довгобудів зростатиме, вважають експерти. У зв’язку з цим потенційним інвесторам буде все складніше приймати рішення про інвестування в об’єкт, що будується.
“Термін прийняття рішення про інвестування в купівлю житла може збільшитися в середньому до 3-6 місяців”, – підкреслила Ангеліна Деревльова.