У 2021 році 1126 родин отримали довготермінові пільгові позики у межах державної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Йдеться про будівництво, добудову, купівлю житла та його інженерне забезпечення.
Про це повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. Finance.ua як портал, що стежить за ринком нерухомості в Україні, нагадує, що потрібно для отримання кредиту.
За її словами, у 2022 році на цю програму у спецфонді держбюджету передбачено 38,96 млн гривень.
Умови кредитування:
мешканець села чи селища, який хоче збудувати або придбати житловий будинок, може взяти кредит під 3% річних на 20 років, але не більш як до досягнення пенсійного віку;
для молодих сімей (до 35 років) – термін кредитування становить до 30 років.
Правом, на отримання пільгового кредиту зі ставкою 3 % річних можуть скористатися громадяни України, які підтвердили свою платоспроможність, постійно проживають (або за умови переселення для постійного проживання) в сільській місцевості та працюють на підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, в особистих селянських господарствах, що функціонують у сільській місцевості.
У межах програми для багатодітних сімей, учасників АТО та переселенців надаються додаткові пільги. Граничний розмір кредиту – 400 тисяч гривень:
до 400 тис. грн – для нового будівництва,
до 250 тис. грн – для реконструкції житлового будинку, добудови незавершеного будівництвом житла,
до 300 тис. грн – для придбання житла,
до 100 тис. грн – для спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій.
Для отримання пільгового довгострокового кредиту необхідно:
постійно проживати у сільській місцевості;
підтвердити свою платоспроможність;
забезпечити виконання зобов’язань із повернення кредиту.
Одержувачами бюджетних коштів є засновані ОДА фонди підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Такі регіональні фонди діють в усіх областях України. Саме до них родини можуть подати пакет документів, необхідний для отримання пільгового кредиту. З 2010 року фінансування програми здійснюється виключно із спецфонду держбюджету та коштів місцевих бюджетів.