Один із найскандальніших ЖК у Києві "Варшавський Плюс" ввели в експлуатацію, будинкам присвоїли поштові адреси, а інвестори протягом кількох тижнів отримають право власності та ключі від своїх квартир (деякі вже підписали документи).
ЖК будувала "Столиця Груп" Влади Молчанової на державній землі. Її, як упевнені у ДБР, отримали з порушеннями та зі шкодою для держави. Але й на цьому порушення не закінчуються. Щільність порушили вдвічі, а на місці, де заборонено будувати будинки вище 23 поверхів, звели 26-поверхові будинки.
Про те, хто побудував і як ввели в експлуатацію скандальний ЖК, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
З якими порушеннями збудували "Варшавський Плюс"
Компанія "Конкорд-ДС Плюс", яка інвестувала у "Варшавський Плюс", відправляла на погодження з Мінрегіоном відхилення від будівельних норм (їх треба затверджувати). Документ опубліковано на сайті Мінрегіону. Наприклад, з урахуванням кількості квартир, мали створити 1925 паркомісць, натомість обіцяють лише 560 (багаторівневий наземний паркінг, який лише до кінця року введуть в експлуатацію).
Крім того, у підвальних поверхах має бути не менш ніж по два вікна на секцію, там, де зберігають горючі матеріали, мають бути вікна певного розміру з приямками. Їх у ЖК немає. Також збудували надто вузькі коридори (1,6 м за норми від 1,8 м). Заборонено розміщувати ліфти біля стін у квартири. Крім того, у ЖК "Варшавський Плюс" є квартири, де кімната сусідить із шахтою ліфта. Щоправда, забудовник обіцяв компенсувати цю проблему "подвійною стіною". У двох та трикімнатних квартирах мають бути окремі санвузли, у ЖК спільні у двокімнатних квартирах.
Згідно з будівельними нормами, відстань від краю проїзду до стін будинку має бути 9-11 м. Водночас у ЖК до торцевої частини будинку лише 3,5 м до проїзду. Крім того, забудовник не передбачив доступу пожежної автодрабини до частини квартир. З повним переліком порушень норм можна ознайомитись за посиланням.
Є й інші порушення, стверджує київський експерт із містобудування Георгій Могильний. Він порівняв затверджений Детальний план території (ДПТ) та вже зведений ЖК. З'ясувалося, що в ЖК "Варшавський Плюс" проігнорували вимоги створити громадську територію, зону зелених насаджень. Натомість з'явилися суцільні житлові будинки з прибудинковою територією. Замість 12-16 поверхів (з окремими будинками на 20-23 поверхи), поверховість склала 25-26 поверхів. Як результат, замість 1781 квартири, як передбачено у плані території, звели 3900 квартир. Населення зросло з 4100 до 9000 осіб.
"Варшавський Плюс" не передбачив жодного укриття для мешканців. Хоча на плані території пропонувалося побудувати підземний паркінг на кілька рівнів. Враховуючи вимоги щодо кількості паркомісць (якби цю вимогу виконали), такий підземний паркінг міг би розмістити під час повітряної тривоги всіх мешканців ЖК.
Як результат: у ЖК є проблеми і з безпекою, і з плануванням, і з інфраструктурою. Важливо зазначити, що детальний план територій розробили з урахуванням кількості дитсадків, шкіл, можливостей інфраструктури. І якщо кілька разів порушити зазначені норми, інфраструктура просто не впорається з такою щільністю населення. У кращому випадку це призведе до заторів, перевантажених шкіл та дитячих садків.