Українці, які шукають квартири для винаймання, повертаються до стандартних вимог та вибирають житло за станом приміщення, локацією. Під час періодичних відключень світла, коли країна-агресорка РФ обстрілювала енергоінфраструктуру країни, люди шукали здебільшого оселі на нижніх поверхах будинків та з наявністю газового постачання.
Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України. За його словами, вимоги потенційних орендарів повертаються до вподобань довоєнного періоду.
"Зараз стабілізувалася ситуація з електрикою, вже немає таких масових обстрілів міст, тому люди повертаються до стандартних вимог: локація, стан приміщення. Вже не так звертається увага на поверховість, як це було раніше, на наявність газу, наприклад, менше звертають увагу. Тому ми повертаємось до вподобань довоєнного періоду. Люди вже без якихось додаткових вимог шукають собі житло, просто під свої особисті вимоги: хтось любить верхні поверхи, хтось – нижні, хтось любить, щоб більше сонця було, хтось – менше та ін.", – розповів експерт.
Раніше повідомлялося, що в Україні навесні ціни на оренду квартир у Києві, ймовірно, збільшаться на 10%, такий прогноз озвучив Піта. Приблизно на стільки ж має подорожчати винаймання житла в Київській області.
"Я можу сказати, що тенденції в області будуть схожі, пропозиція там є. Враховуючи, що в Київській області, особливо містах, які ближче до Києва, оренда дешевша за цінами, попит там також буде. Якщо в людини є машина, а їй дешевше сплачувати оренду, а це може бути дешевше на 20% за київських цін, то вона шукатиме в області", – сказав експерт.