Нерухомість та земля, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як змінилися ціни на землю в Україні

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ціна на землю

    Через повномасштабне вторгнення у 2024 році в кількох регіонах України спостерігається стрімке зростання вартості землі. За другий квартал ціни зросли на 15,3% порівняно з четвертим кварталом 2023 року.

    6724_photo_sizeds_1_650x410.jpg (37.09 Kb)

    Про це свідчать дані дослідження Київської школи економіки (KSE).

    Як змінилися ціни на землю в Україні

    За даними аналітиків, у другому кварталі поточного року (квітень-червень) земля в Україні подорожчала до середніх 43,5 тис. гривень за один гектар.

    Це на 3,7% більше за ціну першого кварталу (січень-березень) 2023 року. Вартість «товарної землі» ще більша — 44,8 тис. гривень/га.

    У торговельному обігу переважає земля, що раніше підпадала під заборону на продаж. Йдеться про так звану товарну землю та землю для ведення особистого селянського господарства.

    Аналітики зауважують, якщо порівнювати середньозважені ціни червня 2024 року до грудня 2023 року, то середньозважена ціна для всіх земель зросла за цей час на 18,6% з 37 тис. гривень за гектар до 44,0 тис. гривень за гектар.

    «Навіть попри те, що ціна у червні скоротилася на 3% стосовно цін у травні 2024 року, які були рекордними за весь час спостережень на ринку сільгоспземель і сягнули 45,3 тис. гривень за гектар для всіх проданих земель і 46,3 тис. грн за гектар для так званих „товарних“ земель», — повідомляють аналітики.

    У яких регіонах найвищі та найнижчі ціни

    У різних регіонах країни вартість землі коливається у середньому на такому рівні: 30,4 — 78,4 тис. гривень/га.

    Найдорожче коштує земля на Черкащині — 78,4 тис. гривень. А також у таких областях:

    у Полтавській — 57,7 тис. гривень;
    Львівській — 56,8 тис. гривень;
    Тернопільській — 55,9 тис. гривень.

    Найдешевше коштує земля у Запорізькій області — 30,4 тис. грн. Низькі ціни у таких областях:

    Донецькій — 33,4 тис. гривень;
    Херсонській — 33,4 тис. гривень;
    Сумській — 34,4 тис. гривень;
    Миколаївській — 35 тис. гривень.

    Нагадаємо, перевага землі в тому, що вона як завгодно довго може генерувати додану вартість. Саме це є головною перевагою, чому взагалі вигідно інвестувати в землю. Принаймні, такої думки дотримується співзасновник «Твоє Коло» та співвласник КУА «Профіт» Андрій Усенко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми