Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що чекає український ринок праці найближчим часом

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ринок праці

    Найближчим часом український ринок праці перебуватиме у досить статичному стані: в основних секторах економіки не очікується як різкого зростання вакансій, так і сплеску звільнень. Втім, компанії, які мають намір змінювати кількість співробітників, все ж є. І ці очікування негативні: звільнятимуть працівників набагато частіше, ніж найматимуть нових практично у всіх ключових сферах.

    8084_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Про це йдеться у результатах останнього відповідного опитування Нацбанку. За ними, сфера будівництва стала єдиною, де кількість компаній, які планують звільнення, не домінуватиме над тими, хто готується розширювати штат. При цьому, тут варто очікувати загального зростання кількості працівників – наймати нових працівників збираються 13% компаній, тоді як звільняти – лише 4%. Ще 83% підприємств планують залишати поточну кількість працівників.

    В інших галузях кількість компаній, готових звільняти співробітників, перевищує кількість тих, хто має намір наймати нових працівників. Так, серед підприємств сфери промисловості:

    залишатимуть поточну кількість працівників – 78%;
    найматимуть нових – 8%;
    проводитимуть звільнення – 14%, що майже вдвічі перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.

    Серед підприємств сфери послуг:

    залишатимуть поточну кількість працівників – 81%;
    найматимуть нових – 4%;
    проводитимуть звільнення – 15%, що майже вчетверо перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.

    Серед торгових підприємств:

    залишатимуть поточну кількість працівників – 80%;
    найматимуть нових – 4%;
    проводитимуть звільнення – 15%, що майже вчетверо перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.

    В Україні не підвищуватимуть мінімальної зарплати

    Водночас, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, в Україні не підвищуватимуть мінімальну зарплату в 2025 році – як і інші соцстандарти. Причина – відсутність коштів для цього. Втім, наявного в Україні ресурсу достатньо для того, щоб наступного року проводити всі виплати в нинішніх обсягах.

    "На цьому етапі – і це було домовлено з нашими ключовими партнерами – у нас немає можливості підвищувати соціальні стандарти. Цього року ми змогли – підвищили мінімальну заробітну плату до 8000 грн. Ми вважаємо за можливе на наступний рік зберегти цей розмір на весь рік", – повідомив міністр.

    Водночас, наголосив міністр, немає жодних підстав припускати, що наступного року соціальна сфера не буде профінансована – "бо це пріоритет". Тобто скорочувати чи скасовувати виплати українцям у 2025-му не будуть.

    Її частка (соціальної сфери у загальних видатках бюджету-2025. – Ред.) достатня для того, щоб забезпечити всі потреби "Її частка (соціальної сфери у загальних видатках бюджету-2025. – Ред.) достатня для того, щоби забезпечити всі потреби соціально незахищених категорій. Жодного разу з початку повномасштабного вторгнення уряд не затримав виплату ні пенсій, ні інших соціальних виплат. Це пріоритетні видатки, тому можете не сумніватися – ці виплати будуть здійснені", – сказав Марченко.незахищених категорій. Жодного разу з початку повномасштабного вторгнення уряд не затримав виплату ні пенсій, ні інших соціальних виплат. Це пріоритетні витрати , тому можете не сумніватися – ці виплати буде здійснено", – сказав Марченко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми