Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні змінили правила працевлаштування для осіб з інвалідністю

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота, люди з інвалідністю

    В Україні розширили програму компенсацій за влаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Тепер компенсацію зможуть отримати й самозайняті особи та фізичні особи-підприємці (ФОП), які є людьми з інвалідністю.

    4238_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Також роботодавці зможуть одержати компенсацію за облаштування робочого місця для працівника-ветерана, який повернувся з війни з інвалідністю. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні 21 лютого.

    "Обладнати своє робоче місце за підтримки держави зможуть люди з інвалідністю, які є самозайнятими або ФОПами, ветерани з інвалідністю, які хочуть розпочати свій бізнес", – наголосила міністерка економіки Юлія Свириденко.

    Згадана компенсація покликана допомогти бізнесу в закупівлі всього необхідного для облаштування інклюзивного робочого місця. Зокрема це спеціальні меблі, обладнання, підіймачі чи пандуси тощо.

    При цьому уряд розширив список допоміжних коштів, за які можна отримати компенсацію за програмою. Зокрема, перелік доповнено технічними засобами, програмним забезпеченням та послугами, які забезпечують переклад з/на українську жестову мову – як офлайн, так і онлайн.

    Програма компенсацій роботодавцям діє з серпня 2023 року. Сума компенсації з 1 січня 2025 року становить:

    до 120 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І групи;
    до 80 тис. грн – для людей з інвалідністю ІІ групи.
    Нагадаємо, також у січні-2025 в Україні було ухвалено законопроєкт, який зобов'язує органи влади працевлаштовувати осіб з інвалідністю на рівні приватного сектору. Роботодавцям запропонують вибір: створювати робочі місця чи сплачувати цільовий внесок для підтримки працевлаштування таких осіб. Документ досі перебуває на підписі у президента.

    Загалом документ передбачає кілька ключових нововведень, покликаних збільшити кількість робочих місць для осіб з інвалідністю, створити умови для їхньої адаптації на робочому місці та розширити можливості соціального підприємництва. Зокрема, всі роботодавці мають забезпечити певний відсоток робочих місць для осіб з інвалідністю:

    1 робоче місце для компаній, де працює від 8 до 25 осіб;
    4% від загальної кількості робочих місць для підприємств із кількістю працівників понад 25 осіб;
    2% для підприємств, які займаються реабілітацією, навчанням чи доглядом за людьми з інвалідністю.
    Якщо роботодавець не має можливості створити робочі місця для осіб з інвалідністю (наприклад, через високий рівень виробничих ризиків або специфіку діяльності), він може сплатити цільовий внесок до спеціального фонду. Зібрані кошти будуть спрямовані на фінансування програм підтримки та працевлаштування людей з інвалідністю, а також на облаштування робочих місць з урахуванням їхніх потреб.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Переваги iPhone 14 Pro Max: огляд флагманської серії  Переваги iPhone 14 Pro Max: огляд флагманської серії
Щоосені світ ніби божеволіє: починається традиційна гонитва за найновішими моделями iPhone. Але що як ми скажемо вам, що переплачувати за останню сері...
ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу
Застосунок вже зарекомендував себе на ринку, ставши вибором компаній, які прагнуть зменшити загрози, забезпечити правильність налаштувань ІТ-активів...
Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою
Світ криптовалют стає дедалі зручнішим та інноваційнішим, і тепер Trust Wallet інтегровано з Telegram. Це відкриває ще більше можливостей для користув...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми