Президент заявив, що підвищення зарплат представників освіти та медичних представників є пріоритетним завданням на наступний рік, однак експерти переконані, що суттєвих змін очікувати не варто.
Про це йдеться у тижневому аналітичному огляді №33 (81) ГО "Публічний аудит".
Як зазначає аналітик Андрій Вігірінський, уряд обіцяє підняти зарплати, на фоні того, що Міністерство фінансів верстає бюджет і говорить про скорочення видатків (номінальний ріст доходів на 17% є у більшій мірі інфляційним, хоч зростання ВВП і закладається на трьохвідсотковому рівні).
"От і дайте собі відповідь на запитання, як сильно українцям підвищать реальний дохід (10% прибавки до мінімальної зарплати якраз корелюється з очікуваними показниками інфляції, і не перевищують її). Чи відбудеться реальне підвищення в 2017 році? А головне за рахунок чого?", - задається питанням експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як в кризу економлять на мобільнику
На думку Вігірінського, є сподівання, що ситуацію змінить спільний законопроект Реви (міністр соцполітики, - ред.) та Данилюка (міністр фінансів, - ред.) у сфері оплати праці, яким планується розірвати взаємозв'язок тарифної сітки, мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.
"Однак він, скоріш за все, стосується особливостей оподаткування доходів, за яких роботодавцеві буде вигідніше платити офіційно ту ж суму, що раніше сплачувалася готівкою, і сплачувати ту ж саму ставку податку", - зазначає експерт.
При цьому, за його словами, статистично здаватиметься, що рівень середньої зарплатні та доходів громадян в Україні зріс. Про це можна буде говорити фахівцям МВФ та заявляти на телеефірах.
"Але реального росту витратних можливостей не очікуйте. Ні сьогодні, ні завтра, більше того, зважаючи на прогнози зростання ВВП, і не у найближчих декілька років. Бюджет не може профінансувати зарплатню на достаньому рівні, в ньому просто немає на це коштів у межах зарплатного фонду", - резюмував Вігірінський.