Минулі підвищення мінімальної зарплати майже не позначилися на зростанні цін, упевнений прем'єр.
Підвищення мінімальної зарплати до 4100 років в Україні не створить додаткового податкового навантаження на бізнес. Про це заявив глава уряду Володимир Гройсман на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ.
"Що стосується мінімальної зарплати. Ніякого додаткового навантаження бути не може і немає. Ми почали повертати людям борги, в цьому році ми підняли зарплату людям на 523 грн. Я вважаю, що середня зарплата повинна бути не менше 10 тис. грн. Цього року ми повинні досягти цього показника", - сказав Гройсман.
Прем'єр-міністр підкреслив, що вже минув підвищення мінімальної зарплати майже не позначилося на зростанні цін. Раніше в Нацбанку підкреслювали. що зростання "мінімалки" прискорив інфляцію, однак дуже незначно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зросла середня пенсія
"Хто б що не говорив, ми вважаємо, що ці гроші були в тіні. Наша система спрацювала таким чином, що ми ці гроші з тіні забрали і вони почали працювати на легальну економіку", – сказав прем'єр.
Як відомо, перше, закріплене бюджетом-2018, підвищення "мінімалки" відбулося з 1 січня, зараз мінзапрплата в Україні становить 3723 гривень. Другий раз мінімальну зарплату можуть підвищити в разі, якщо українська економіка покаже позитивні результати протягом року.
В той же час, МВФ незадоволений "занадто швидким" зростанням зарплат в Україні, а експерти продовжують лякати стрімким зростанням цін.