Перевірки показали, що податкове законодавство порушується в 47% випадків.
В Україні за січень-липень 2018 року викрили 8,8 тисяч підприємців, які вели "тіньову" діяльність. Податкова зобов'язала їх зареєструватися офіційно, повідомляє Державна фіскальна служба (ДФС) України.
"За січень-липень 2018 року до державної реєстрації залучено 8,8 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно. До бюджетів додатково сплачено 9,3 млн грн податків і зборів та 10,6 млн грн єдиного внеску", – відзначили в ДФС.
Також з початку 2018 року в результаті перевірок в 47% випадків виявлені порушення норм податкового законодавства. В результаті порушникам донараховано до сплати до бюджетів майже 607 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 167 млн грн єдиного соціального внеску (ЄСВ) і 26 млн грн військового збору.
Крім того, податкові перевірки дозволили виявити 4,2 тис. найманих осіб, які працювали без оформлення трудових відносин. За 7 місяців 2018 року роботодавці додатково уклали 24,8 тис. трудових договорів з найманими працівниками.
Нагадаємо, раніше в Мінекономрозвитку повідомляли, що в Україні знизився рівень тіньової економіки. Водночас, у відомстві підкреслили, що детінізація української економіки стримується низькою довірою до інститутів влади, збереженням істотних викликів для фінансової системи країни, а також наявністю непідконтрольних територій через військову агресію Росії на сході України.
Незважаючи на зниження рівня тіньової економіки, в Україні через корупцію, фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків і шахрайство існують значні ризики відмивання грошей. До такого висновку дійшли члени комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів (MONEYVAL) у звіті, присвяченому Україні.
Як розповів на початку 2018 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман, детінізація митниці привернула в економіку країни 70 млрд грн за 2017 рік, і в уряді розраховують вивести з "тіні" такий же обсяг коштів у 2018 році.