У серпні конкуренція на ринку праці зменшилась, а кількість вакансій збільшилась.
Про це свідчать дані Опендатабот.
Work.ua
Кількість пропозицій щодо роботи у серпні зросла на 20%.
Найбільше вакансій в Київській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Івано-Франківській областях.
У топі запитів роботодавців — менеджери з продажу, кухарі, продавці-консультанти, бухгалтери та водії.
За місяць також знизилась конкуренція за роботу серед кандидатів. Так, середня кількість відгуків на вакансію — зменшилась до 1,63 проти 1,98 у липні. Найбільша конкуренція залишається в Київській та Одеській областях — 2,28 та 2,14 відгуків на одну вакансію на день. Найменша конкуренція у Закарпатській області (0,38 відгуків на день), у Чернівецькій та Миколаївській — 0,5 відгуків на день. У Миколаївській області кількість відгуків кандидатів за місяць впала майже вдвічі.
Найбільша конкуренція за роботу серед оброблювачів фото, адміністраторів салонів краси та верстальників — в середньому 10 відгуків на посаду. На всіх цих посадах ще рік тому, у серпні 2021, кількість відгуків трималась у діапазоні 1-2 на день. Найскладніше знайти працівників на посаду перукаря, ендокринолога та лікаря УЗД.
Найбільші гонорари другий місяць поспіль пропонують медіабайєрам (59 500 грн), а також тімлідам (53750 грн), телеведучим та операційним менеджерам (по 40 000 грн). Найнижчі зарплати зафіксовані у прибиральників — 7500 грн та педагога-організатора — 8000 грн. За даними дослідження Work.ua, у 36% опитаних українців відбулося скорочення зарплат за час активної фази війни.
Наразі на сайті відкрито понад 48 тисяч вакансій. Кількість резюме, у порівнянні з серпнем 2021, зросла на 44%.
Djinni
Ситуація з роботою в ІТ-секторі все ще бажає кращого. У серпні компанії опублікували майже 19 тисяч вакансій — на 440 пропозицій більше, аніж у липні. За цей період сервіс зафіксував абсолютний рекорд відгуків кандидатів — 250 тисяч.
Станом на початок вересня на сайті зафіксовано понад 12 тисяч активних вакансій та понад 60 тисяч резюме.