Українці у Польщі стають жертвами шахрайських схем під час працевлаштування. Пропонують роботу без офіційного оформлення, що може загрожувати депортацією.
Про це йдеться у матеріалі. "Мені говорили про штрафи вже коли я працювала, не до працевлаштування. Але називали якісь маленькі суми. А потім, коли все додали, мені залишили тільки ці 22 тис. грн. Тобто платили майже половину обіцяної суми ще й погрожували депортацією", якщо я буду багато сперечатися і скаржитися. Тому що працювала ж я нелегально, значить, податки не платила. Мені сказали, що це і я винна", – скаржиться українка Юлія.
Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, розповідає: у Польщі великі підприємства не беруть людей безпосередньо, вони шукають працівників через агенції праці. І це єдиний можливий легальний спосіб знайти роботу, якщо йдеться про велике підприємство.
"Якщо ж роботодавець надає не ті умови, які обіцяв, слід звернутися до агентства, яке вас працевлаштувало. На захист прийдуть фахівці з рекрутації, а в деяких випадках навіть юристи. Вам нададуть нову роботу, якщо вас не влаштовують умови. Загалом польські роботодавці конкурують між собою за працівників з України, тому намагаються надати як найкращу зарплату, так і умови праці", – пояснює вона.
Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник додає: у всіх країнах є роботодавці, які дурять співробітників. І Польща тут не є винятком. Влітку збільшився попит на українців на польському ринку праці, побільшало вакансій, також на ринку є й шахрайські пропозиції щодо роботи.